kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dėl COVID-19 protrūkio Nemenčinėje

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad Nemenčinės mieste įsikūrusi siuvimo įmonė tapo koronaviruso židiniu. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis penktadienį koronavirusas buvo nustatytas vienam iš darbuotojų, kitą dieną jų buvo 4, o sekmadienį – 13. Dar vienas užsikrėtimo COVID-19 liga atvejis užregistruotas socialinės globos įstaigoje „Senevita“. 


Pirminiais duomenimis, užkrečiamosios ligos protrūkis kilo įmonėje UAB „Vilnika“. Šiuo metu įmonės veikla yra sustabdyta. Kuris atvejis gali būti vertinamas kaip pirminis ir kur susirgęs asmuo užsikrėtė, (NVSC) dar aiškinasi. NVSC šiuo metu jau nustatė 84 asmenis, turėjusius sąlytį su susirgusiais UAB „Vilnika“ darbuotojais bei apie 20 asmenų, turėjusių sąlytį su VšĮ „Senevita“ atveju.

Paaiškėjus, kad Nemenčinėje atsirado COVID-19 ligos židinys, Vilniaus rajono savivaldybės administracija operatyviai ėmėsi visų būtinų priemonių virusui stabdyti. Penktadienį buvo dezinfekuojamos Nemenčinės m. bei apylinkių viešosios erdvės (gatvės, šaligatviai, stotelės, aikštės ir kt.). Taip pat dezinfekuojamos daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinės. Pagal galiojančias rekomendacijas, dezinfekuojamos tos laiptinės, kur buvo nustatytas COVID-19 atvejis. Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes, Vilniaus rajono savivaldybė nusprendė imtis papildomų saugumo priemonių ir artimiausiu metu bus dezinfekuojamos visos daugiabučių namų laiptinės Nemenčinėje ir jos apylinkėse.

Šiandien, Velykų pirmadienį, Nemenčinėje ir apylinkėse vyksta sustiprinta kontrolė – patruliuoja policijos ekipažai. Kaip laikomasi karantino režimo reikalavimų tikrina ir Savivaldybės Viešosios tvarkos pareigūnai. Ypatingas dėmesys skiriamas asmenims, kurie turi izoliuotis. Tikrinama ar jie yra pačių nurodytoje izoliavimosi vietoje. 


„Šis atvejis parodo, kad neatsakingas elgesys neša skaudžias pasekmes ne tik žmonių sveikatai, bet ir įmonės veiklai. Virusas plinta greitai ir neapskaičiuojamai. Kviečiu verslininkus elgtis atsakingai ir paisyti visų karantino ribojimų bei nustatytų reikalavimų saugiam veiklos vykdymui. Aktyviai imtis atsargumo priemonių ir nesant patvirtintam infekcijos atvejui jūsų įmonėje, užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmisvisų darbuotojų. Tik mūsų visų sąmoningumas ir atsakingas elgesys padės apsaugoti vieni kitus ir taip stabdyti ligos plitimą.“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska. 


NVSC šiuo metu informuoja visus sąlytį turėjusius asmenis, kurie privalo izoliuotis 14 dienų po turėto kontakto. Prašome gyventojų bendradarbiauti ir turint bet kokios informacijos apie izoliavimosi pažeidimus, nedelsiant kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą (112).

Jei žinote, kad turėjote sąlytį su UAB „Vilnika“ ar VšĮ „Senevita“ darbuotojais ir su Jumis nesusisiekė NVSC specialistai, prašome kreiptis NVSC karštąja linija, tel. +37061879984. Jūs būsite užregistruotas ir su Jumis susisieks NVSC specialistai, kurie atliks individualų užsikrėtimo rizikos
vertinimą ir pateiks rekomendacijas.


Primename, kad atvirose viešosiose vietose galima lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (išskyrus šeimas), būtina laikytis saugaus ne mažesnio nei 2 m atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, paisyti asmens higienos reikalavimų. Nuo penktadienio įsigaliojo reikalavimas viešosiose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar prisidengti skara, šaliku ir kt.). 

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. 

Atsakingai vertinkime savo veiksmus, būkime sąmoningi ir saugokime save bei kitus! Tik nuo mūsų visų priklauso kada ir vėl galėsime gyventi be suvaržymų. 


Koronaviruso karštoji linija – 1808. 


Shadow up