kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai dėl judėjimo apribojimo Nemenčinės mieste

Nuo balandžio 16 d. 7 val. uždarius kelius Nemenčinės mieste dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sulaukiame daug klausimų dėl įsigaliojusių apribojimų. Pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.


1. Kokiose vietose galima kirsti Nemenčinės miesto teritoriją?

Nemenčinės miesto ribą galima kirsti 4 vietose, kur yra įrengti policijos patikros punktai:

 • Bažnyčios g. ir kelio Nr. 108 sankryža
 • Vilniaus g., nusukimas į 102 kelią Vilniaus miesto kryptimi
 • Švenčionių g., šalia pastato Nr. 97
 • Mickevičiaus g. ir kelio Nr. 102 sankryža

Kiti keliai yra blokuojami fizinėmis priemonėmis, įrengiami užtvarai bei draudžiamieji kelio ženklai.

Eismo ribojimo schema žemėlapyje:

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?hl=lt&hl=lt&ll=54.85217430383518%2C25.4777630497789&z=14&mid=1jMctav5NXcWm-GDDkbSn5Hp6gNsnNcG4


2. Kokiais atvejais leidžiama kirsti Nemenčinės miesto teritoriją?

Į Nemenčinę galite patekti tik, jeigu čia gyvenate arba dirbate. Vykstant kitais būtinais atvejais (pvz., dėl artimojo laidotuvių, slaugyti sergančio asmens), reikia turėti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą atvykti.

Išvykti iš Nemenčinės gali tik asmenys, dirbantys kitose teritorijose arba dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Leidimą atvykti arba išvykti iš Nemenčinės gauti galima dviem būdais:


3. 
Kokių dokumentų reikia, jeigu asmuo važiuoja dirbti į Nemenčinės miestą iš aplinkinių kaimų arba Vilniaus?

Turėsite pateikti darbo santykius patvirtinančius dokumentus, pvz. darbo pažymėjimą, darbo sutartį, grafiką ar darbovietės parengtą pažymą.

Darbovietės pažymoje turi būti nurodytas darbovietės pavadinimas, objekto, į kurį vykstamą Nemenčinėje adresas, darbo laikas ir Jūsų asmens duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas). Dokumentas privalo būti antspauduotas.


4. Kokių dokumentų reikia, jeigu asmuo važiuoja dirbti į Vilniaus miestą ar kitą teritoriją?

Turėsite pateikti darbo santykius patvirtinančius dokumentus, pvz. darbo pažymėjimą, darbo sutartį, grafiką ar darbovietės parengtą pažymą.

Darbovietės pažymoje turi būti nurodytas darbovietės pavadinimas, objekto, į kurį vykstamą Nemenčinėje adresas, darbo laikas ir Jūsų asmens duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas). Dokumentas privalo būti antspauduotas.


5. Kokių dokumentų reikia, jeigu asmuo grįžta į Nemenčinę iš darbo kitoje teritorijoje?

Nemenčinės miesto gyventojai, grįžtantys iš kitų teritorijų, turi pateikti dokumentus, pagrindžiančius, kad gyvena Nemenčinės mieste:

 • gyvenamosios vietos deklaraciją,
 • faktinę gyvenamąją vietą patvirtinančią pažymą (išduoda Nemenčinės m. seniūnija),
 • būsto nuomos sutartį arba
 • nuosavybės teises pagrindžiančius dokumentus.


6. Kokius dokumentus reikia su savimi turėti, jeigu dirbu pagal verslo liudijimą už Nemenčinės miesto ribų?

Darbo santykis turi būti tam tikru būdu reglamentuotas. Dirbant tam tikrą darbą ar teikiant paslaugą, su klientu yra sudaryta sutartis arba darbuotojas yra samdomas rangovo. Tokius dokumentus galite pateikti patikros punktuose.

7. Ar per Nemenčinės miestą galiu važiuoti tranzitu?

Važiuoti tranzitu nėra galimybės, siūlome rinktis alternatyvų maršrutą:

https://goo.gl/maps/LW9vsRrZUKf6ArcM6

Pažymime, kad eismas Krašto kelyje Nr. 102 Vilnius-Švenčionys-Zarasai nėra ribojamas.

Labai prašome suprasti šių laikinų apribojimų svarbą ir artimiausiu metu rinktis alternatyvų maršrutą.

 

 

8. Ar važiuojant viešuoju transportu irgi turi pateikti kelionės tikslą pagrindžiančius dokumentus?

Taip, viešojo transporto, važiuojančio per Nemenčinės miestą, keleiviai irgi bus tikrinami. Prašome su savimi turėti asmens dokumentą ir dokumentą, patvirtinantį Jūsų kelionės tikslą (žr. atsakymus į 3-6 klausimus).

9. Kas teikia pagalbą vienišiems, ligotiems ar izoliacijoje esantiems Nemenčinės miesto gyventojams?

Vienišiems, ligotiems ar izoliacijoje esantys asmenys prireikus pagalbos (pvz., nupirkti maisto produktų vaistų, pagelbėti su kitais būtinais reikalais) gali kreiptis į Nemenčinės miesto seniūniją, tel. (8 5) 237 2543 arba seniūnijos socialinio darbo organizatorę Teresą Slavinskienę, tel. (8 5) 237 2544.


10.  Kaip bus tikrinamas karantino reikalavimų laikymasis?

Policija, Lietuvos kariuomenės Karo policija ir Savivaldybės Viešosios tvarkos pareigūnai taikys griežtą karantino režimo priemonių kontrolę gyventojams, o jos nesilaikantys bus baudžiami. Taip pat bus atidžiai stebimi ir kontroliuojami asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos režimo.

Primename, kad atvirose viešosiose vietose galima lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (išskyrus šeimas), būtina laikytis saugaus ne mažesnio nei 2 m atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, paisyti asmens higienos reikalavimų. Viešosiose vietose būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar prisidengti skara, šaliku ir kt.).

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 000 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų

Saugiausia yra likti namuose! Išeikite tik būtiniausiais atvejais.


11. Ar bus ribojamas prekių ir krovinių judėjimas?

Prekių ir krovinių judėjimas nebus ribojamas.


12.  Ką daryti, jeigu turiu vežti artimą žmogų į darbą ir grįžti atgal?

Jeigu Jūs pats nevykstate į darbą, kuris yra kitoje vietovėje – išvykti negalėsite. Kiekvieną atvejį vertins poste keliaujančius tikrinantys pareigūnai.

Policija nurodo, kad be kelionės į darbovietę, asmuo gali išvykti esant neatidėliotinoms aplinkybėms, pavyzdžiui, vykstant į artimo žmogaus laidotuves, sveikatos priežiūros įstaigą, turint gydytojo siuntimą, lankant ypač sunkios sveikatos būklės artimą asmenį. Tokiu atveju leidimą išduoda Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Jį gauti galima dviem būdais: užpildžius NVSC svetainėje esantį prašymą https://nvsc.lrv.lt/leidimainemencine arba skambinant visą parą veikiančiu telefono numeriu: +370 62077547.

13.  Ar vykstant į darbą automobiliu gali kartu vykti ir kiti keleiviai? Darbas Nemenčinėje ir visi keleiviai yra iš tos pačios darbovietės? 

Galima važiuoti automobiliu kartu su keleiviais, tačiau visi važiuojantys privalo turėti dokumentus, patvirtinančius įvažiavimo į Nemenčinę būtinumą, t. y. darbo pažymėjimą, darbo sutartį, grafiką ar darbovietės parengtą pažymą.

Darbovietės pažymoje turi būti nurodytas darbovietės pavadinimas, objekto, į kurį vykstamą Nemenčinėje adresas, darbo laikas ir Jūsų asmens duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas). Dokumentas privalo būti antspauduotas.


14. Ką daryti, jeigu atšaukti viešojo transporto reisai iš gretimų gyvenviečių į Nemenčinės miestą, o reikia nuvažiuoti nupirkti maisto arba vaistų?

Dėl aprūpinimo maisto produktais ir vaistais ar prireikus kitos pagalbos, gyventojai gali kreiptis į savo seniūniją, kuri sukoordinuos darbą ir paslaugos teikimą.

Pateikiame Nemenčinės miesto ir aplinkinių seniūnijų kontaktus:

 • Nemenčinės miesto seniūnas Artur Komarovski, 8 670 59 798;
  vyresn. soc. darbo organizatorė Teresa Slavinskienė, (8 5) 237 2544;
 • Nemenčinės seniūnė Valerija Stakauskaitė, 8 645 62 496;
  socialinio darbo organizatorė Natalja Gudienė, 8 645 62 675;
 • Riešės seniūnas Valdemar Rynkevič, 8 646 16 302;
  specialistė Helena Zenevič, (8 5) 246 9432;
 • Sužionių seniūnas Tadeuš Aliancevič, 8 699 30 916;
  soc. darbo organizatorė Justyna Giedris, (8 5) 240 0303;
 • Bezdonių seniūnas Michal Jančevski, 8 612 85 397;
  vyresn. soc. darbo organizatorė Beata Kučinskienė, (8 5) 269 6416.


15.  Ar galiu važiuoti į Nemenčinėje esančias parduotuves iš aplinkinių gyvenviečių?

Šalia Nemenčinės miesto esančių gyvenviečių gyventojams draudžiama įvažiuoti į Nemenčinės miestą ir lankytis maisto prekių parduotuvėse. Prašome maisto produktus pirkti kitose artimiausiuose miesteliuose esančiose parduotuvėse.

Jeigu nėra tokios galimybės, prašome kreiptis į savo seniūniją pagal gyvenamąją vietą. Į nuošalias vietoves bus siunčiamos mobilios parduotuvės arba maistą, vaistus atveš socialiniai seniūnijos darbuotojai.

16. Kur galėčiau kreiptis pastebėjus asmenį, kuris nesilaiko saviizoliacijos?

Apie saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus nedelsiant prašome pranešti Bendruoju pagalbos centro telefonu 112 arba Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui (Tadeuš Buiko, tel. +370 673 14803).

Dėkojame už Jūsų pilietiškumą ir sąmoningumą.


Atkreipiame dėmesį, kad asmenys, kuriems numatytos išimtys kirsti Nemenčinės miesto ribas, turi turėti tai įrodančius dokumentus. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz., mobiliajame telefone, planšetėje ir pan.).


Dar kartą raginame visus gyventojus griežtai laikytis karantino reikalavimų, likti namuose, o iš jų išeiti tik būtinais atvejais!

Saugokite save ir kitus!

 

Nuotr. maps.google.com

Shadow up