kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone svečiavosi Neretos savivaldybės atstovai

Š. m. rugpjūčio 6 d. į mūsų savivaldybę draugiško vizito atvyko Neretos savivaldybės atstovai iš Latvijos. Neretos savivaldybė kartu su Vilniaus rajono savivaldybe dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamame projekte „Atraskime regionų šaknis iš naujo“.


Svečius iš Latvijos Maišiagalos Houvalto dvare pasitiko Vilniaus rajono mero pavaduotojas Robert Komarovski, Maišiagalos seniūnas Andžej Adomaitis, Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistė, kuruojanti bendrą projektą su latviais Gražina Golubovska, Tradicinių amatų centro vedėja Jolanta Lapinska. Delegacijai iš Latvijos vadovavo Neretos savivaldybės meras Arvids Kviesis.

Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst vardu pasveikinęs atvykusius svečius R. Komarovski papasakojo apie Lietuvos savivaldos sistemą, Vilniaus rajono demografinius, ekonominius rodiklius, pristatė lankytinas vietas ir papasakojo apie įdomiausias, rajono vardą garsinančias tradicijas. Maišiagalos istoriją ir tai, kuo šiuo metu gyvena miestelis vaizdžiai nupasakojo seniūnas Andžej Adomaitis.

Pasivaišinę kava, svečiai iš Latvijos buvo pakviesti į Maišiagalos tradicinių amatų centro karalystę. Tradicinių Vilniaus krašto verbų amatininkė Agata Granicka supažindino su verbos sakraline ir tradicine reikšme, supažindino su simbolika ir istorija, papasakojo apie visus žolynų auginimo, džiovinimo, rinkimo ir paruošimo etapus. Visi norintys galėjo išbandyti šio tradicinio amato subtilybes ir namo parsivežti po mažą tradicinę Vilniaus krašto verbą.

Verta pažymėti, kad Vilniaus rajono savivaldybė šiuo metu siekia, kad Vilniaus krašto tradicinės verbos būtų įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. 2019 m. Vilniaus krašto verbų rišimo tradicija papildė Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Apie tai rašėme čia. 

     

Apsilankę Houvalto dvare, svečiai iš Naretos patraukė į Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejų, kur muziejininkė Valerija Adomaitis ne tik papasakojo apie Vilniaus krašto patriarcho gyvenimo nuopelnus, bet ir pavaišino atvykusius tradicinėmis „Prelato spurgomis“. Svečiai iš Latvijos liko labai patenkinti ir pasakojimu, ir vaišėmis. O tradicine lietuviška virtuve svečiai galėjo pasimėgauti šalia Houvalto dvaro įsikūrusioje užeigoje „Grafo dvaras“.

Tikimės, kad draugiški vizitai taps gražia tradicija ir ilgos bei tvirtos Vilniaus rajono ir Neretos savivaldybių draugystės pradžia.

     
     

-----

Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejus

Bilietų kainos: suaugusiems – 0,60 Eur; moksleiviams, studentams, pensininkams – 0,30 Eur

 

Muziejaus vedėja: Juzė Markėvič

Adresas: Šv. Antano g. 5, Maišiagala, 14242 Vilniaus r.

Telefonas: +370 601 84 102;

El. paštas: juzefa@autograf.pl

Lankymo laikas:

III – V 10.00 – 16.00

VI – VII 11.00 – 15.00

 

Amatų centras Houvalto dvare

Vedėja: Jolanta Lapinskaja

Adresas: Algirdo g. 4, Maišiagala, 14242 Vilniaus r.

Telefonas: +370 672 90225

El. paštas: maisiagalosamatai@gmail.com

Darbo laikas:

III – V 8.00 – 17.00

VI – VII 11.00 – 15.00

Shadow up