kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nuo pirmadienio leidžiama lankytis archyvuose, bibliotekose ir muziejuose

Nuo pirmadienio, balandžio 27 d., Vyriausybės sprendimu veiklą atnaujinti galės archyvai, bibliotekos ir muziejai.


Archyvų, bibliotekų ir muziejų patalpose turės būti užtikrintas saugus, ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp lankytojų bei ne mažesnis kaip 10 kv. m lankomo objekto plotas, tenkantis vienam lankytojui.

Lankytojams eilėse prie bilietų kasų ar kitų bilietų pardavimo vietų privalo būti užtikrintas saugus ne mažesnis kaip 2 metrai atstumas vienas nuo kito. Įsigyjant bilietus ir kitas prekes ar paslaugas atsiskaityti rekomenduojama ne grynaisiais pinigais, esant galimybei bilietus patartina įsigyti internetu. Laikantis saugumo reikalavimų vietose, kuriose susidaro lankytojų eilė privalo būti žymimas saugus atstumas tarp eilėje stovinčių lankytojų.

Lankytojai į lankomus objektus galės patekti tik dėvint apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus. Rekomenduotina priemonė laikoma ir lankytojų kūno temperatūros matavimas. Asmenims, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas) patekimas į lankomus objektus draudžiamas.

Prie įėjimų į lankomus objektus lankytojams bus pateikta visa reikiama informacija bei rekomendacijos apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.) bei gerai matomoje vietoje pakabintos lankytojų rankų dezinfekcijai skirtos priemonės bei vienkartinės pirštinės.

Lankomų objektų darbuotojai privalo laikytis saugumo reikalavimų – dėvėti asmens apsaugos priemones, būti tarp darbuotojo ir lankytojo įrengtose saugumo pertvarose, vengti tiesioginio kontakto, laikytis saugaus atstumo ir griežtos rankų higienos, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, perduodant daiktus (pvz., knygas, dokumentus) vengti tiesioginio ir artimo sąlyčio (daiktai turi būti paliekami ant stalo ar lentynose).

Atnaujinus lankomų objektų veiklą bus skatinama dokumentų (knygų) archyvuose ir bibliotekose užsakymą iš anksto pateikti nuotoliniu būdu. Bibliotekose nebus teikiamos skaityklų (periodinių leidinių, kompiuterių, interneto ir kt.), atvirųjų fondų, vaikų bibliotekų (išskyrus knygų išdavimą) paslaugos. Visi dokumentai archyvuose ir bibliotekose turi būti grąžinami bekontakčiu būdu. Grąžintiems leidiniams ne trumpiau kaip 24 val. laikotarpiui bus taikomas karantinavimas. Dažnai liečiami įrenginiai/priemonės/paviršiai (pvz., 3D akiniai, planšetės, kompiuteriai, audiogidai ir pan.) turi būti nuvalomi ir dezinfekuojami po kiekvieno lankytojo panaudojimo.

Aplinkos valymas ir dezinfekcija lankomuose objektuose privalo būti atliekama vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (kai galimas užteršimas SARS-COV-2 virusu) (https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/REKOMENDACIJOS%20dezinfekcijai%2020200327%20(1).pdf).

Nors nuo pirmadienio ir įvedamas karantino švelninimo antrasis etapas, tačiau atkreipiame dėmesį, kad lankomuose objektuose nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims, vyresnio nei 60 m. amžiaus asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimas Nr. V-974 „Dėl archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymo būtinų sąlygų“

 

Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up