kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras: mes tęsiame savo darbus

Karantino įvedimas viską apvertė aukštyn kojomis. Vis dėlto nereikia liūdėti ir jaudintis dėl to. Karantinas yra gera proga, pavyzdžiui, perskaityti tas knygas, kurios ilgą laiką guli pamirštos mūsų lentynoje. Taip pat galime skirti daugiau laiko mėgstamai veiklai. Kasdieniniai rūpesčiai mums dažnai tam trukdė. Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras (RDKC) ir jo filialai Jums padės ar patars, kaip naudingai praleisti laiką.


RDKC kartu su savo filialais socialinio tinklo Facebook profilyje visiems parodė, kaip buvo ruošiamasi Velykoms. Pavyzdžiui, Lavoriškių kultūros centras pakvietė visus kartu pagaminti šventines dekoracijas – popierinį triušį. Avižienių kultūros centras parodė, kaip pasidaryti velykinį atviruką. Rukainiuose esantis kultūros centras parodė, kaip sukurti gražią velykinę servetėlę. O kokia Kristaus Prisikėlimo šventė be spalvotų kiaušinių? Kalvelių kultūros centras pakvietė visus paruošti gražius ir spalvingus velykinius margučius, kurie galėtų papuošti mūsų namus per šventes. Šumsko kultūros centras paskelbė virtualų konkursą. Visi norintys turėjo pasidalinti savo sukurtų margučių, šventinių atvirukų, Velykų kompozicijų nuotraukomis. Kiekvienos kategorijos nugalėtojai buvo apdovanoti patraukliais prizais.             

Velykos jau praėjo. Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras ir jo filialai tęsia savo darbus. Dar viena graži pavasario šventė ne už kalnų. Artėja Motinos diena. Kiekvienas iš mūsų svarsto, kaip pasveikinti savo mylimą mamą, kaip išreikšti jai savo meilę, dėkingumą ir rūpestį. Kalvelių kultūros centras turi puikią idėją – pasigaminti atviruką mamai. Tai bus tikrai nuostabi dovana. Facebooke įkeltas trumpas vaizdo įrašas, kuriame visi gali pamatyti, kokius atvirukus Kalvelių kultūros centro darbuotojai ruošia savo motinoms. Ši įstaiga taip pat kviečia visus norinčius dalyvauti online konkurse „Atvirukas mano Mamai“. Reikia sukurti atviruką kokiu tik norime būdu, nufotografuoti savo darbą ir paskelbti jį Facebooke paskelbto konkurso įrašo komentare. Darbų nuotraukas galima siųsti iki gegužės 2 dienos. Laimės darbai, kurie labiausiai visiems patiks (surinks daugiausiai „laikų“). Nugalėtojų laukia puikūs prizai.

Šumsko kultūros centras pakvietė visus sukurti papuošalus mamai. Tokią nuostabią dovaną vaikai gali pasidaryti patys. Saga, padengta audiniu, yra ypač graži, bet tuo pačiu ir gana brangi. Todėl galime juos padaryti patys. Rankiniu būdu užsegamos sagos tikrai bus originalios ir būtent tokios, kokių norime turėti. Pagamintos sagos gali būti siuvamos ant drabužių arba naudojamos kaip papuošalai. Facebooke galima pažiūrėti vaizdo įrašą, kaip tai padaryti.

Šumsko kultūros centras taip pat nori, kad artėjanti Motinos diena būtų ypatinga. Pakvietė visus sudalyvauti piešinių ir fotografijų parodoje „Mama ir aš“. Visi norintys gali atsiųsti savo piešinius ar fotografijas kartu su mama. Darbai turėtų būti išsiųsti iki gegužės 30 d.

Šumsko kultūros centras dar buvo paskelbęs virtualų nuotraukų konkursą „Teatras ir aš“. Dalyviai turėjo šios įstaigos Facebook puslapyje pasidalinti originaliai pavadintomis pasirodymų, kuriuose jie kadaise dalyvavo, nuotraukomis. Nugalėtojams buvo įteikti prizai.

Meno vadovas Lech Petkevič trumpo vaizdo įrašo pagalba muzikos mylėtojus supažindina su gitaros improvizacijos menu. Improvizacija yra neatsiejama kiekvieno kūrinio dalis. Prieš sukurdamas galutinę kūrinio versiją – muziką, ritmą – kiekvienas muzikantas pradeda kurti ieškodamas, improvizuodamas tam tikra tema.

Teatro „Kulfon“, veikiančio Rukainių kultūros centre, vadovė Helena Bakulo siūlo surengti teatrą namuose. Facebooke galima pamatyti vaizdo įrašą, kaip tai padaryti. Kitame ciklo, kurį planuoja ponia Helena, epizode galima stebėti teatrą kartoninėje dėžutėje – pasaką „Antis – keistuolė“.

Rukainių kultūros centras kviečia apžiūrėti virtualią šios įstaigos darbuotojos Jadvygos Tunkevič darbų parodą. Šioje parodoje galite pamatyti artistės nuostabius darbus, padarytus, pvz., naudojant dekupažo techniką, bet ne tik. Jadvyga Tunkevič taip pat užsiima niekam nereikalingų daiktų perdirbimu – ji seniems daiktams suteikia naują gyvenimą. Tam ji naudoja įvairias medžiagas (pvz., kiaušinių lukštus). Iš senų batų dėžių sukuriami dekoratyviniai lygintuvai, buteliai virsta gražiomis vazomis, vazonais, plastikinio vamzdžio gabalėliai – puikiomis papuošalų dėžutėmis.

Rukainių kultūros centro vadovė Vanda Maslovska savo ruožtu kviečia visus vaikus kartu skaityti eilėraščius.

Balandžio 29-ąją dieną yra minima Tarptautinė šokio diena. Dėl dabartinės situacijos šokių mėgėjai negali švęsti šios dienos garsiai, kaip įprastai. Štai todėl Rukainių kultūros centras bei Šumsko kultūros centras siūlo visiems balandžio 29 d. 20 val. sudalyvauti Flash Mobe ir sušokti savo bute ar kieme kartu su šeima. Tam tiesiog reikia įjungti Facebooke paskelbtą vaizdo įrašą ir kartoti vaizdo įrašo herojės judesius. Organizatoriai laukia visų dalyvių vaizdo įrašų.

Zujūnų kultūros centras kviečia visus norinčius prisijungti prie šios įstaigos kultūrinių iniciatyvų. Facebooke paskelbtame vaizdo įraše parodyta, kaip smagiai ir naudingai galima leisti laiką namuose. Ši įstaiga siūlo kartu nupiešti paveikslėlį šešėlių pagalba. Kaip tai padaryti? Kviečiame žiūrėti vaizdo įraše Facebooke.

Karantino metu rekomenduojama likti namuose. Kaip šiuo laikotarpiu atrodo Vilniaus gatvės? Mūsų mylimos sostinės vaizdus galima pamatyti virtualioje parodoje, paskelbtoje RDKC Facebook profilyje. Tai yra centro darbuotojos Renatos Utovkos nuotraukos su gražių Vilniaus miesto kampelių vaizdais, kai gyventojai laikosi karantino ir laiką leidžia namuose.

Daugelis iš mūsų prisimena, kad folkloro ansamblis „Rudomianka“ ne taip seniai minėjo savo egzistavimo 30-metį, kurį ji atšventė nuostabiai gražiu koncertu. Šventė, dainos, šokiai, spalvingi kostiumai, graži derliaus tradicija – tai prisimins tie, kurie dalyvavo šiame reikšmingame koncerte. Visi norintys gali pažiūrėti ansamblio „Rudomianka“ sukurtą klipą, kaip jie laiką leidžia dabar.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu nereikėtų pamiršti sporto. RDKC sporto metodininkas Valdemaras Balukonis pakvietė vaikus mankštintis kartu.

Mickūnų kultūros centras siūlo namuose sukurti „Laimės medį“. Norint pagaminti tokį medį, net nereikia išeiti namų, nes viskas, ko reikia, yra namuose. „Laimės medis“ gali tapti originaliu buto ar namo dekoravimo elementu arba gera dovana draugui. Sagos, detalės, audinys, rėmas ir spalvų pasirinkimas yra atviru lauku kiekvienam. Organizatoriai tikisi, kad toks „Laimės medis“ ras savo vietą kiekvienuose namuose, atneš laimę ir ramybę ir bus vienybės ženklu, nes šiuo metu mes esame ypač artimi savo šeimai, vaikams. Organizatoriai taip pat tikisi, kad „Laimės medžio“ nuotraukos bus paskelbtos Mickūnų kultūros centro Facebooke publikuotos instrukcijos komentaruose.

Juodšilių kultūros centras kviečia dalyvauti virtualiame Vilniaus krašto talentų konkurse „Atskleisk save saugiai būdamas namuose“. Visi turintys kokį nors talentą ar įgūdžius gali pasidalinti tuo su visais. Savo pasirodymo ar meno kūrinio vaizdo įrašą reikia nusiųsti šios įstaigos adresu. Konkurso rezultatai bus paskelbti gegužės 7 d. Nugalėtojo laukia smagus prizas.

RDKC ir filialų darbuotojai tikisi, kad jų iniciatyvos suras atgarsį ne tik tų miestų, kuriuose veikia šios įstaigos, gyventojų, bet ir visų kultūros mylėtojų širdyse, taip pat taps savitu vadovu, kaip galima praleisti laiką namie.

 

Inf. Andžej Aškelovič
Nuotr. ir video: organizatorių

 

Shadow up