kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savivaldybės vadovams buvo pristatytas Nacionalinio fotoprojekto „LIETUVA ir MES“ albumas

Šiandien, rugsėjo 7 d., Vilniaus rajono savivaldybėje įvyko Nacionalinio fotoprojekto „LIETUVA ir MES“ albumo pristatymas. Projekto prodiuseris ir leidėjas Gytis Daugėla susirinkusiems savivaldybės vadovams papasakojo apie visą albumo kūrimo procesą, jo idėją bei unikalią išliekamąją vertę ateities kartoms. Pavartyti dar dažais kvepiantį, įspūdingą, beveik keturis kilogramus sveriantį leidinį susirinko merė Marija Rekst, mero pavaduotojai Teresa Demeško ir Robert Komarovski, administracijos direktorė Liucina Kotlovska su pavaduotojais Rimantu Gerdviliu ir Albertu Narvoiš.


Kaip papasakojo albumo sumanytojas Gytis Daugėla, Nacionalinio fotoprojekto idėja skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečio ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio progoms paminėti. Būtent tokiu neįprastu būdu buvo siekiama užfiksuoti istorinį momentą ir ateitiems kartoms perduoti nedviprasmišką ir akivaizdų įrodymą, kad kiekvienas iš mūsų, turintis aiškų norą bei sveiką užsispyrimą, gali siekti savo gyvenimo tikslų bei svajonių ČIA ir DABAR, LIETUVOJE.

Pasak G. Daugėlos, fotosesijos albumui truko net trejus metus – nuo 2018 m. vasario iki 2020 m. kovo mėnesio. 11 geriausių šalies fotografų atliko 564 fotosesijas. Valstybės ir visuomenės veikėjų, verslininkų ir mecenatų, kultūros ir meno kūrėjų, mokslininkų, sportininkų, dvasininkų ir kitų mūsų visuomenės atstovų fotografiniuose atspindžiuose autentiškai perteikta jų bendražmogiškoji pusė – gyvos emocijos, kasdienė veikla, gyvenimiškos situacijos ar laisvalaikio akimirkos – juk albumo „herojai“ patys rinkosi fotosesijos vietą ir tematiką, kad jį kuo įmanoma geriau atspindėtų jų asmenybes.

Vilniaus rajono savivaldybės fotosesija taip pat vyko labai simbolinėje vietoje – Bareikiškių kaime įsikūrusiame Vladislavo Sirokomlės muziejuje. Šiame romantizmo epochos dvasia alsuojančiame dvarelyje išskirtinai persipina Vilniaus krašto kultūrinės, istorinės ir tautinės gijos.

Kaip rašoma projekto aprašyme: „daugiau nei 500-ų specialiai šiam fotoprojektui sukurtų, niekur anksčiau nepublikuotų bei konceptualiai įvairiaspalvių fotografijų sudarytas albumas leis iš arčiau pažinti ŠIANDIENOS LIETUVĄ, o mūsų vaikams, anūkams ir ateities kartoms – prisiliesti prie Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio tarpsnio nuotaikos, emocijų bei kasdienio gyvenimo akimirkų“.

Fotoalbumo „LIETUVA ir MES“ iškilmingas pristatymas įvyko Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje 2020 metų kovo mėnesio 11-ąją dieną „Lietuvos garbės – 2020“ apdovanojimų metu tiesioginiame TV-3 eteryje minint jubiliejines 30-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines.

     

Nuotr. Gedmantas Kropis ir VRSA

Shadow up