kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prie apskrito stalo aptarti šių dienų galimi ekstremalios situacijos scenarijai

Šiandien, spalio 1 d., Vilniaus rajono savivaldybėje vyko Savivaldybės, Vidaus reikalų ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų atstovų susitikimas aptariant galimas grėsmes kaimyninėje, su Lietuvos siena besiribojančiojoje Baltarusijoje. 


Susitikime dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska kartu su pavaduotoju Rimantu Gerdviliu ir Civilinės ir darbo saugos specialistu Robertu Kovalevskiu bei susitikimo iniciatoriai – LR vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius, Vidaus reikalų ministerijos Migracijos politikos grupės vyresnysis patarėjas Gintaras Valiulis, Viešojo saugumo politikos grupės vyresnysis patarėjas Darius Domarkas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Civilinės saugos valdybos viršininkas Edgaras Geda, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės vadas Darius Škarnulis kartu su pavaduotoju Edgaru Jaskelevičiumi.

Susitikimo metu kalbėta apie Astravo atominės elektrinės paleidimą Baltarusijoje bei su tuo susijusius galimus incidentus, vykusias pratybas. Aptartas ekstremalių situacijų planas, Savivaldybės pasiruošimas įvedant ekstremalią padėtį bei vertinant paskutinius įvykius kaimyninėje šalyje – žmonių, ieškančių prieglobsčio, antplūdžiui scenarijus.

„Žiurime į situaciją Baltarusijoje ne tik per Astravo atominės elektrinės prizmę, bet ir vertiname tai, kas Baltarusijoje gali atsitikti iš humanitarinės pusės, kalbant apie žmonių migraciją. Šiuo metu situacija yra valdoma valstybės ir sienos apsaugos tarnybos pajėgumais, bet jei kaimyninės šalies situacija taptų žymiai prastesne, tai vienareikšmiškai turėtų dalyvauti ir savivaldybės, visų pirma tos, kurios yra pasienyje – arti įvykių epicentro“, – sakė vidaus reikalų viceministras T. Tamulevičius.

Viceministras, kalbėdamas apie Vilniaus rajone vykusias pratybas imituojant nelaimę Astravo atominėje elektrinėje, pagyrė bei išskyrė Vilniaus rajono savivaldybę kaip vieną geriausiai pasiruošusių savivaldybių.

Tokio pobūdžio susitikimas numatytas ir su kitomis šalies savivaldybėmis siekiant išsiaiškinti informaciją apie tai, kokius rezervus šiuo metu turi savivaldybės, kokie sprendimai reikalingi siekiant užbėgti įvykiams už akių, jaustis labiau pasiruošusiems įvairiems, nors ir mažai tikėtiniems, tačiau dideles pasekmes turintiems scenarijams. 

   

 

Nuotr. vrsa.lt

Shadow up