kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prevencinė paskaita globos centruose globojamiems vaikams

Š. m. gruodžio 2-3 d. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyrius, bendradarbiaudamas su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariatu (toliau – AVPK VRPK) nuotoliniu būdu, pasitelkiant „ZOOM“ platformą, organizavo Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro bei Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro globojamiems vaikams prevencinę paskaitą „Nepilnamečių administracinė ir baudžiamoji atsakomybė“.


Paskaitą skaitė AVPK VRPK Bendruomenės pareigūnė Anželika Rakauskienė. Paskaitos metu buvo aptarti nusižengimai ir nusikalstamos veikos, dažniausiai vyraujančios jaunimo tarpe: rūkymas, alkoholio naudojimas, chuliganizmas, psichoaktyvių medžiagų vartojimas ir t.t. Pareigūnė pristatė nepilnamečių atsakomybės ypatumus pagal APK ir BPK straipsnius. Akcentavo, kad už nepilnamečių padarytus nusižengimus atsako jų globėjai, už rūkymą, triukšmavimą viešoje vietoje nuo 16 m. atsako patys vaikai. Nuo 14 m. nepilnamečiams atsiranda baudžiamoji atsakomybė už kai kuriuos nusikaltimus. Paskaitos metu suteikta daug informacijos apie gresiančią atsakomybę, padarius tam tikrą nusižengimą, auklėjamojo poveikio priemones bei išsamiai atsakyta į visus mokinių pateiktus klausimus. Pareigūnė akcentavo, kad įstatymų ar kitų teisės aktų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

Taip pat pareigūnė supažindino ir priminė, kaip derėtų elgtis išėjus ar su dviračiu išvažiavus į gatvę: kuria kelio puse eiti, važiuoti, ką dėvėti, kad būtų pastebimi kitų eismo dalyvių. Apie atšvaito svarbą šiandien informacijos gausu, tačiau eismo dalyviai į gatvę ar kelią vis dar išeina, pamiršę jį prisisegti. Pareigūnė, pasitelkus pavyzdžius, aiškino jų reikalingumą, kaip reikia teisingai užsidėti ir nešioti atšvaitą.

Kasmet artėjant Naujųjų metų šventėms rūpestį kelia prekyba pirotechnikos gaminiais bei jų naudojimas. Kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų, pareigūnė priminė pirotechnikos gaminių naudojimo pasekmės ir atsakomybę. Pažymėjo, kad nemažai žmonių naudoja pirotechnikos priemones ne pagal paskirtį, nesilaikydami instrukcijos, kuri yra ant kiekvienos pirotechnikos priemonės, arba naudoja savadarbius ar nesertifikuotus gaminius, patiria įvairias traumas, nudygimus. Išaiškino atsakomybę už pirotechnikos gaminių naudojimą, platinimą.

Tikimės, kad ši prevencinė paskaita paskatins vaikus būti atsakingais bei pareigingais visuomenės nariais.


Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up