kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 31 d. Griežtėja ribojimai

Vyriausybės sprendimu nuo trečiadienio Lietuvoje bus griežtinami karantino ribojimai. Sprendimą dėl to ministrų kabinetas priėmė šiandien. Be ribojimų griežtinimo taip pat nutarta, kad karantinas pratęsiamas iki gruodžio 31 dienos vidurnakčio.


Maksimaliai riboti socialinius kontaktus

Kaip numatė Vyriausybė, palikti namus rekomenduojama tik tuomet, kai tam yra būtina priežastis, pavyzdžiui, reikia vykti į darbą, prekybos vietą ar sveikatos priežiūros įstaigą.

Vyriausybė taip pat nutarė, kad draudžiami didesni nei dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių susibūrimai, išskyrus atvejus, kai tai yra neišvengiama, nes reikia suteikti pagalbą ar prižiūrėti savimi negalinčius pasirūpinti asmenis. Taip pat draudžiamos asmeninės šventės, kuriose dalyvautų daugiau nei dvi šeimos, kurių bendras skaičius ne daugiau nei 10 asmenų.

Pirmadienio nutarime taip pat atsiranda sprendimas drausti privačių ir viešų patalpų nuomą šventėms ir susibūrimams organizuoti.

Įpareigojantis prioritetas darbui per nuotolį

Vyriausybė nusprendė, kad nuo šiol tiek valstybinių, tiek ir privačių įmonių veikla privalo būti organizuojama nuotoliniu būdu. Išimtis paliekama tik tuo atveju, kai atitinkamas funkcijas (darbą) būtina atlikti darbo vietoje, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Griežtesni apribojimai prekybininkams

Įsigaliojus naujiems ribojimams, įvairia prekybine veikla užsiimantys asmenys ir įmonės turės laikytis naujų reikalavimų:

- Prekybos vietose vienam lankytojui turi būti užtikrinamas 15 kv. m prekybos plotas, jei bendras prekybos plotas yra 10 tūkst. kv. m arba mažesnis. Jei prekybos plotas didesnis nei 10 tūkst. kv. m., vienam lankytojui turi tekti 30 kv. m plotas;

- Šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse leidžiama užpildyti ne daugiau kaip 20 procentų visų transporto priemonėms skirtų stovėjimo vietų, neįskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų transporto priemonių stovėjimo vietų;

- Parduotuvėse rekomenduojama didinti veikiančių kasų skaičių, kad eilėse prie kasų nestovėtų daugiau nei 5 asmenys;

- Rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.), kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus tam tikru itin trumpu laiku ir tam tikroje vietoje (išskyrus prekybą internetu);

- Parduotuvėje rekomenduojama lankytis tik vienam šeimos nariui;

- Prekybos vietoms rekomenduojama nustatyti ilgesnį darbo laiką.

Darželinukų ir moksleivių tėvų dėmesiui

Rekomenduojama, kad į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas eitų tik tie vaikai, kurių tėvai ar globėjai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jei vaikai negali likti namuose, ugdymas ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse įstaigose vykdomas užtikrinant būtinus saugumo reikalavimus.

Mokiniams, besimokantiems pagal pradinio ugdymo programą, mokinių atostogos skelbiamos nuo 2020 m. gruodžio 14 d.iki 2021 m. sausio 3 d. Iki atostogų pradinukai mokosi įprastu būdu. Vyresnių klasių mokinių ugdymas vyks nuotoliniu būdu. Išimtys taikomos tik moksleiviams, besimokantiems specialiose mokyklose ir specialiose klasėse.

Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, kaip ir neformalusis suaugusiųjų švietimas, išskyrus aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus, taip pat užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus asmenims stojant į užsienio aukštąsias mokyklas.

Gydymo įstaigos

Ligoninėse draudžiama lankyti pacientus, išskyrus vaikus iki 14 metų ir terminalinės būklės pacientus.

Nutarimo sprendimai įsigalioja 2020 m. gruodžio 9 d.

Su gruodžio 7 d. LR Vyriausybės nutarimo tekstu galite susipažinti čia.

 
Parengta pagal lrv.lt informaciją
Nuotrauka lrs.lt ir lrv.lt

Shadow up