kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Mokytojo ir vaiko emocinė bendrystė ugdomosiose veiklose ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse įstaigose“

Š. m. gruodžio 9 d. įvyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija, skirta Vilniaus r. Riešės vaikų darželio įsteigimo 45-ųjų metinių paminėjimui. Konferencija vyko nuotoliniu būdu, ją iniciavo ir organizavo Riešės vaikų darželis (koordinatorė – Riešės vaikų darželio l.e.p. direktorė Kristina Mikolajūnienė, organizacinio komiteto pirmininkė – dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė), talkino partneriai – Vytauto Didžiojo universiteto Profesinio tobulinimo institutas ir Vilniaus r. savivaldybės muzikos mokytojų metodinis būrelis.


Konferencijoje buvo kviečiami dalyvauti respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai. Renginys sulaukė didelio pedagogų susidomėjimo, iš viso užsiregistravo daugiau kaip 140 dalyvių, buvo pristatyti 21 žodinis ir stendinis pranešimai.

Transliaciją pradėjo solinis Riešės vaikų darželio ugdytinės Luknės Svetlauskaitės muzikinis sveikinimas „Mūs darželis“. Darželio bendruomenę ir konferencijos dalyvius pasveikino l.e.p. direktorė Kristina Mikolajūnienė.

Labai nudžiugino dėmesys iš Vilniaus r. savivaldybės Švietimo skyriaus. Vyr. specialisto Jaroslav Suboč sveikinimo žodžiai leido pajusti, kad Riešės vaikų darželio bendruomenė nėra vieniša šiuo sudėtingu metu ir visada gali sulaukti padrąsinimo ir pagalbos. 

Konferencijoje savo pranešimą pristatė sesuo Viktorija Voidogaitė, kurios priklausymas vienuolių luomui, iš karto visiems priminė, kad šiuo metu išgyvename Advento laikotarpio susikaupimą. Sesuo yra Vilniaus universiteto doktorantė bei katalikiško vaikų darželio „Mažutėliams“ direktorė, kurios įžvalgos buvo labai vertingos, nes palietė vaikų emocijų įtrauktį alternatyvaus ugdymo kontekste. Akademinę bendruomenę atstovavo ir prof. dr. Vida Palubinskienė (Etnomuzikos institutas, Vilniaus m. muzikos mokykla „Lyra“) bei doc. dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė (Vytauto Didžiojo universitetas, Riešės vaikų darželis), kurios kalbėjo apie emocijas muzikiniame ugdyme. Savo pranešimus pristatė Riešės vaikų darželio l.e.p. direktorė Kristina Mikolajūnienė bei IU mokytojos Jolita Selilienė, Agnė Rudytė, Nijolė Tracevičienė, Jolanta Verbilienė.

Į kvietimą dalyvauti atsiliepė ne tik artimiausi kaimynai iš Vilniaus rajono (Jurgita Stasiūnienė, Irena Orechovienė, Laura Kuralavičienė, Riešės gimnazija; Gražina Švaikovskaja, Edita Staniulionienė, Maišiagalos vaikų l/d; Lina Antanėnienė, Rimutė Kuskienė, Egidija Voverienė, Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželis; Erika Jaroš, Joana Klenovska, Rukainių gimnazija; Lina Jaskevičienė, Sigita Burgienė, Rudaminos vaikų l/d „Ąžuoliukas“; Agata Grebneva, Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija; Danuta Biekšienė, Nemenčinės vaikų l/d; Rasa Kalytienė, Buivydiškių vaikų darželis) ir Vilniaus miesto (Jovita Ponomariovienė, Vitlio licėjus; Jūratė Mackevičienė, l/d „Boružėlė“, Edita Velmunskienė, Maironio progimnazija; Giedrė Colkaitė, l/d „Žolynas“). Konferenciją savo patirtimis praturtino Elena Kiškienė iš Utenos vaikų l/d „Želmenėlis“, Nadežda Zalevskaja iš Kauno l/d „Klausutis“, Jolanta Gricevičienė iš Klaipėdos l/d „Ąžuoliukas“.

Renginio tematika kvietė susimąstyti apie bendravimą tarp mokytojo ir ugdytinio, emocinį kontekstą muzikinėse ir meninėse veiklose, ugdytinių emocijų raišką ugdomosiose veiklose. Kiekvienas dalyvis rado sau svarbią informaciją ir išsinešė į savo bendruomenę ne tik atnaujintas ir papildytas žinias, bet ir nuoširdžius linkėjimus ramiai ir saugiai sutikti artėjančias šventes.

 

 

dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė,
Riešės vaikų darželio meninio ugdymo mokytoja metodininkė,
Vilniaus r. savivaldybės muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Shadow up