kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Paskelbti Vilniaus rajono VI mokyklų teatrų festivalio „Mi *m 2021“ nugalėtojai

Vilniaus rajono VI mokyklų teatrų festivalio „Mi*m 2021“ nugalėtojais tapo Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokyklinis teatras „Wędrówka“ (liet. „Žygis“). Prieš šešerius metus gimusi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus ir Vilniaus rajono lenkų kalbos mokytojų metodinio būrelio iniciatyva surengti mokyklinių teatrų festivalį – tapo tradicija. Vienas pagrindinių festivalio tikslų – populiarinti sceninius užsiėmimus ir pristatyti teatralizuotą vaikų ir jaunimo kūrybą, žadinant jaunų menininkų meninį ir sceninį jautrumą, skatinti juos ieškoti naujų teatrinių ir repertuarinių formų.


Teatras yra patraukliausia estetinio ugdymo forma vaikams ir jaunimui. Per žaidimo ir pramogų elementus teatras atranda žodžių paslaptį ir grožį, teatro erdvės magiją ir scenos iliuzijos galią. Bendri užsiėmimai scenoje moko komandinio darbo ir atvirumo kitiems žmonėms. Vaikai instinktyviai jaučia šias teatro vertybes ir noriai dalyvauja teatralizuotose pramogose. Tai, žinoma, mėgėjų teatras, tačiau čia galioja tos pačios taisyklės kaip ir bet kuriame kitame teatre: taisyklinga kalba, logiška interpretacija, funkcinė scenografija, harmoninga scenos vaizdų kompozicija, sceninis judėjimas, organiškai susijęs su spektaklio turiniu.

Šių metų festivalis įrodė, kad teatro scena gali bet kuri erdvė – ar tai butas ar namo balkonas, iš kurio atsiveria miesto ar gamtos vaizdai. Tokia „neteatrinė“ erdvė be scenos barjero paskatino dalyvauti asmenis, kurie galbūt nesutiktų stovėti tikroje scenoje priešais žiūrovus.

Spektakliai palietė daugybę svarbių ir aktualių temų, tokių kaip: maža tėvynė, tautinė tapatybė, laimė, draugystė, mokykla ir tarpusavio santykiai. Pasirodymuose inscenizuoti žymių lenkų autorių (Jan Brzechwa, Julian Tuwim) darbai ir ekranizacija „Sami swoi“ (liet. „Visi savi“).

Festivalyje dalyvauti galėjo 0-8 ir IG-IVG klasių mokinių teatro grupės. Pirmą kartą festivalio istorijoje spektakliai galėjo būti atliekami kartu su šeimos nariais ar mokytojais. Spektaklio trukmė negalėjo būti ilgesnė nei 15 minučių. Reikėjo ieškoti novatoriškų formų, nes darbas prie spektaklio ir jo kūrimo vyko sunkiomis sąlygomis – nuotoliniu būdu. Tačiau ši situacija neišgąsdino teatro mylėtojų. Dalyviams pavyko sujungti skirtingas technikas, žodį, garsą ir vaizdą.

Vertinimo komisija įvertino vaidybą, scenografiją ir režisūrą bei išrinko nugalėtojus:

I vieta atiteko Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokykliniam teatrui „Wędrówka“ (liet. „Žygis“) už spektaklį „Ballada o samych swoich“ (liet. „Baladė apie savus“), vadovė – Božena Bieleninik;

II vieta skirta Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokykliniams teatrui „Przyjaciele sceny“ (liet. „Scenos draugai“) už spektaklį „Rzepka“ (liet. „Ropė“), vadovė – Lucija Andrijevska;

III vietą laimėjo Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos mokyklinis teatras „Skrzat“ (liet. „Nykštukas“) už spektaklį „Wiersze Jana Brzechwy“ (liet. „Jano Brzechwos eilėraščiai“), vadovė – Liudmila Latyševič.

 

Pagyrimo ir padėkos raštus gavo:

- Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos teatras „Twórczy świat“ (liet. „Kūrybinis pasaulis“) už spektaklį „Ja“ (liet. „Aš“), vadovė – Renata Romeiko;

- Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos mokyklinis teatras „Skrzat“ (liet. „Nykštukas“) už spektaklį „Szczęście“ (liet. „Laimė“), vadovė – Edita Klimaševskaja;

- Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokyklinis teatras „Wędrówka“ (liet. „Žygis“) už spektaklį „O Gwieździe Betlejemskiej“ (liet. „Apie Betliejaus žvaigždę“), vadovė – Božena Bieleninik.

 

Dėkojame visiems menininkams už jų atsidavimą ir puikią vaidybą, o meno vadovams – už įdomias idėjas, universalių ir nesenstančių vertybių perteikimą per scenos meną.

Nugalėtojams ir visiems festivalio dalyviams bus įteikti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus ir Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugijos „Macierz Szkolna“ įsteigti diplomai ir prizai.

Nugalėtojai dalyvaus XXV mokyklų teatrų festivalyje, kurį organizuoja Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz Szkolna“.

Vertinimo komisija: Kristina Deinarovič, Kristina Stankevičienė, Kristina Vitlicka.

Shadow up