kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Valčiūnų vaikų lopšelio-darželio šventė „Miško takeliu“

„Rudenėlis nubrido per auksinį kelią,
klevo lapais apkrito miško takeliai…“

Idėja surengti šventę miško tema, kilo vartant tradicinių lietuvių liaudies švenčių kalendorių. Spalis – visais laikais buvo medžių sodinimo metas.


2021 m. spalio 15 d. Vilniaus rajono Valčiūnų vaikų lopšelyje-darželyje vyko šventė „Miško takeliu“. Skambant  M. K. Čiurlionio muzikai, pasipuošę vaikai, susirinko į lopšelio-darželio salę, kur jų laukė miškų deivė Medžiojma. Ja pasipuošusi meninio ugdymo mokytoja V. Aviženis, taip pat miško dvasios – Miškinėlis ir Samanėlis, kurių vaidmenis atliko mokytoja I. Lisovskienė ir mokytoja metodininkė A. Jachimovičienė. Medžiojama papasakojo vaikams apie miškų svarbą mūsų planetai, kad nuo senų senovės mūsų kraštas garsėjo didžiulėmis, kai kur neįžengiamomis giriomis. Kitados lietuviui kiekviena giria, kiekvienas medis buvo šventas. Stebukladaris miškas daug amžių teikė žmogui prieglobstį, buvo pagrindinis jo pragyvenimo šaltinis. Medis šildė, rengė, maitino, padėjo kovoti su visokiausiomis negandomis.

Keliaudami mišku, vaikai rado įvairiausių gėrybių: grybų, uogų, sutiko Lietuvos miškuose gyvenančių žvėrelių, paukštelių.

Šventės dalyvius miško dvasios Miškinėlis ir Samanėlis supažindino su lapuočiu ir spygliuočiu mišku, ten augančiais grybais ir gyvenančiais gyvūnais, žaidė žaidimus, minė mįsles, vaikai iš pateiktų apibūdinimų, pėdsakų turėjo atpažinti koks tai gyvūnas, šoko ratelius, žaidė lietuvių liaudies žaidimą „Grybų raut“.

Vaikai deklamavo eilėraščius apie rudens gėrybes, apie medžius, o taip pat po dainelės atlikimo,  pabuvę „lietaus lašeliais“, pastebėjo, kad miške pridygo grybų. Išsiaiškinome, kad grybai būna valgomi ir nuodingi, sveiki ir sukirmiję, maži ir dideli. Jie auga beržynuose, eglynuose, giriose, šiluose.

Salę papuošė ir scenoje puikavosi gražūs, įdomūs ir išradingi mokytojų darbeliai – dekoracijos.

Miškas, medžiai formuoja pasaulėjautą, charakterį ne tik tų žmonių, kurie gyvena ir dirba jų prieglobstyje, bet ir tų kurie ten lankosi.         

Šventės organizatorės pasiekė tikslą: vaikai keliaudami miško taku įtvirtino žinias apie medžius, miškus, apie rudenį ir jo požymius, apie miško gėrybes, augalus ir gyvūnus. Vaikai patyrė daug džiugių akimirkų, aktyviai bendravo su šventės veikėjais. Smagu buvo pabūti kartu, pajudėti, pajusti kūrybos džiaugsmą, pasidžiaugti rudenėjančia gamta.

Šventę vainikavo berželių sodinimas darželio teritorijoje. Vaikai skanduodami „Mes nekirsim, mes nekirsim, mes naujus medžius auginsim“ prižadėjo prižiūrėti ir puoselėti medelius.

     


 

                     Autorės : meninio ugdymo mokytoja V. Aviženis,
mokytoja metodininkė A. Jachimovičienė,
mokytoja I. Lisovskienė

 

Shadow up