kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lenkijos Nepriklausomybės šventė Rudaminoje

Lenkijos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo 103-iųjų metinių proga Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras organizavo patriotinį renginį, kuris vyko lapkričio 14 dieną.


Lapkričio 11-osios šventės minėjimų proga Rudaminoje buvo organizuotas dailės užsiėmimas „Mūsų nepriklausoma“. Jame dalyvavo vaikai nuo 5 iki 10 metų. Dirbtuves vedė Renata Utovka – profesionali Vilniaus krašto tapytoja. Šio užsiėmimo metu vaikai, vadovaudamiesi pateiktais pavyzdžiais, akvarele piešė atskirų Lenkijos vaivadijų herbus. Vėliau šie herbai buvo priklijuoti prie didelio Lenkijos žemėlapio, tam skirtose vietose. Vaikams nepaprastai patiko dalyvauti šioje meninėje veikloje. Jaunieji menininkai, pasinėrę į tapybą, pamiršo visą juos supantį pasaulį. Bendras darbo rezultatas džiugino kiekvieno dailės užsiėmimo dalyvio akį ir širdį. Buvo sukurtas labai gražus Lenkijos žemėlapis. Užsiėmimo pabaigoje vaikai gavo saldžią dovanėlę.

Tą pačią dieną, po dailės užsiėmimo, Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė vaikus, jaunimą ir jų tėvus į vaidybinio filmo „Miasto 44“ (Miestas 44) peržiūrą. „Miasto 44“ – tai lenkų karo filmas, režisuotas Jano Momasos, kurio premjera įvyko 2014 m. rugsėjo 19 d. Pagrindinius vaidmenis atlieka: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz i Anna Próchniak. Šis filmas – tai pasakojimas apie jaunystę, meilę, drąsą Varšuvos sukėlimo metu. „Miasto 44“ – tai istorija apie pilnametystę sulaukusius jaunus lenkus žiauriais vokiečių okupacijos laikais. Nepaisant to, jie kupini gyvybės, aistringi ir nekantrūs. Jie gyvena taip, tarsi kiekviena diena būtų paskutinė. Juos supa realybė, kai kiekviename žingsnyje gresia mirtis. Šis filmas ne kartą buvo apdovanotas. Jis pelnė net 13 kino apdovanojimų. 2014 m. jis buvo apdovanotas „Auksiniais liūtais“ geriausio pagrindinio moters vaidmens kategorijoje, už specialiuosius efektus ir garsą. Po metų jis laimėjo „Erelių“ apdovanojimus už scenografiją, kostiumus, montažą ir metų atradimą (Zofia Wichłacz). Šis filmas nepaprastai sujaudino visus šiame renginyje dalyvavusius dalyvius.

Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro surengtas Lenkijos nepriklausomybės dienos minėjimas buvo puiki meilės pamoka šalies, su kuria amžiams yra susijęs lenku save laikantis Lietuvos gyventojas, istorijai, geografijai ir kino menui.


     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
 

Andžej Aškelovič 

Shadow up