kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pirmasis mokinių mainų susitikimas Portugalijoje, Lamege

2021 metų spalio 17-23 dienomis vyko tarptautinio Erasmus+ projekto „Live Discovering Diversity & Love Inclusion in EU“ pirmasis susitikimas Portugalijoje, Lamego mieste. Mainuose dalyvavo 16 Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokinių ir 3 mokytojos.  


Visą savaitę kartu su mokiniais iš Rumunijos, Italijos ir Portugalijos mūsų gimnazistai išmėgino save įvairiose dirbtuvėse. Vyko muzikos, šokių, menų, kalbų, sporto dirbtuvės, moksleiviai stebėjo Portugalijos mokyklos „Colegio de Lamego-1859, Lda“ pamokas, susipažino su kovų menais „jiu-jitsu“ ir capoeira, dalyvavo jogos užsiėmimuose.  Projektas yra ypatingas tuo, kad jame dalyvauja ir vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Projekto dalyviai lankėsi neįgaliųjų centre „Porto pra vido“, susipažino su veiklomis, skirtomis neįgaliesiems, stebėjo veiklas  kineziterapijos, sensorikos kambariuose, užsiėmimus su šunimis ir arkliais. Mokiniai aplankė Lamego miestą, jo teatrą ir rotušę, botanikos sodą, paragavo nacionalinių Portugalijos patiekalų.

Mainų susitikimas turėjo didžiulį poveikį, mokiniai susipažino su Portugalijos kultūra, jaunimo gyvenimo stiliumi. Dalyvavimas visose kultūrinėse, pažintinėse ir sporto veiklose apjungė įvairių gebėjimų ir įvairaus amžiaus vaikus. Praleistas laikas kartu padarė įtaką mokinių elgesiui, supratimui ir mąstymui. Mokiniai patyrė, kad bendravimas, pagarba, kito, kitokio toleravimas yra bendražmogiškos vertybės. Kultūrų skirtumas nėra kliūtis bendrauti, draugauti ir priimti kitą tokį, koks jis yra.

 

     
     
     

Projekto koordinatorės
 
Ana Radvilienė
 
Rosita Medišauskienė

Shadow up