kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šiaurietiškas ėjimas – paprastas būdas būti aktyviam!

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras tradiciškai šį rudenį kviečia į nemokamus šiaurietiško ėjimo užsiėmimus Vilniaus mieste ir Vilniaus rajone. Mokymų metu bus suteikta informacija apie šiaurietiško ėjimo teigiamą poveikį sveikatai, tinkamą šiaurietiško ėjimo inventoriaus pasirinkimą bei bus mokoma šiaurietiško ėjimo bazinių žingsnių.


Šiaurietiškas ėjimas – tai ėjimas, atsispiriant lazdomis. Labai paprasta, lengvai išmokstama, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė, tinka visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams. Tinkamai apsirengus, šiaurietišką ėjimą galima praktikuoti bet kokiu oru ir  bet kuriuo metų laiku.

Einant šiuo būdu, dirba per 90 proc. mūsų raumenų ir sudeginama beveik 50 proc. daugiau kalorijų negu tokiu pat greičiu eitume be lazdų, nes išnaudojamos ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kūno dalis. Ėjimas su lazdomis, skirtingai nei bėgimas, nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Vaikščiojimas su lazdomis gerina širdies ritmą, nes daugiau įkvepiama deguonies, treniruojama širdies ir kraujagyslių sistema, gerėja aerobinė ištvermė. Be to, ši sporto šaka gerina medžiagų apykaitą – per valandą išeikvojama vidutiniškai apie 400 kalorijų, (vaikščiojant be lazdų – 280 kal/val.) bei 20-40 proc. daugiau energijos, negu paprastai einant.

Kviečiame būti aktyviais ir daugiau praleisti laiko gamtoje!

 

Šiaurietiško ėjimo pamokos Vilniaus rajone

Spalio mėnesio grafikas


Rudaminoje, prie „Ryto" gimnazijos (Gamyklos g. 22 A) - spalio  27 d. 12.00 val.

Pagiriuose, prie Pagirių gimnazijos (Šiltnamių g.2) -  spalio 27 d. 14.30 val.

Skaidiškės, prie darželio-mokyklos, Rudaminos g. 14 – spalio 27 d. 13.15 val.Laukiame visų norinčių susipažinti ir išmokti šiaurietiško ėjimo technikos rugsėjo mėnesį, lazdomis aprūpinsime.

Užsiėmimus ves šiaurietiško ėjimo instruktorė Silvija Žemaitaitienė, tel. 8 662 39711

Organizatorius: Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, www.vvsb.lt, tel. 8 652 07020

Informaciją parengė:
Kristina Auglytė
Vilniaus miesto savivaldybės
visuomenės sveikatos biuro
sveikatos stiprinimo specialistė
Tel. 8-5 2711244, el.p. kristina.auglyte@vvsb.lt

Shadow up