kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus krašte praūžė XVIII Derliaus šventė

Š. m. rugsėjo 28 d., paskutinį rugsėjo savaitgalį, vyko jau aštuonioliktoji tradicinė Vilniaus r. Derliaus šventė, gausiai subūrusi žemdirbius, valdžios atstovus, užsienio delegacijas, vokalinius ir šokių ansamblius bei vietos gyventojus. Šventė, kurioje netrūko nei vaišių, nei linksmybių, jau daug metų vyksta Pikeliškėse (Riešės sen.) J. Pilsudskio dvarelyje.


 

Šventė prasidėjo nuo įspūdingo seniūnijų derliaus parado, kai kiekviena iš 23 Vilniaus rajono seniūnijų, nešina įvairiomis rudens gėrybėmis, jas perduoda šventės šeimininkei, Vilniaus rajono savivaldybės merei Marijai Rekst.

Po parado buvo aukojamos šv. Mišios už šių metų derlių, kurias celebravo Paberžės parapijos kunigas Marek Gladki. Po iškilmingų mišių Merė Marija Rekst nuoširdžiai ir šiltai pasveikino visus šventės dalyvius, visų pirma kunigus, žemdirbius ir garbingus svečius: Lenkijos Respublikos ambasadorių Lietuvoje Jaroslavą Čubinskį (Jarosław Czubiński), Lenkijos Respublikos generalinį konsulą Vilniuje Stanislavą Cygnarovskį, Lenkijos Respublikos prezidento Bronisławo Komorowskio patarėją, profesorių Tomaszą Boreckį, kuris merei Marijai Rekst įteikė prezidento B. Komorowskio pasirašytą raštą, Lenkijos Respublikos Senato narius Bogdan Pęk ir Grzegorz Wojciechowski, draugijos „Współnota Polska” pirmininką Longin Komałowski, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos Seime seniūnę Ritą Tamašunienę, LR Seimo narius, EKR patarėją tarptautiniais klausimais Europos Parlamente dr. Bogusław Rogalski, Lietuvos Respublikoje reziduojančių diplomatinių atstovybių atstovus, kaimyninių savivaldybių vadovybės atstovus, darbuotojus, partnerius su kuriais bendradarbiauja Vilniaus r. savivaldybė ir visus atvykusius.
 

Šiųmetės šventės šeimininku buvo Mečislavo Borusevičiaus vadovaujama Nemenčinės miesto seniūnija.  Tradiciškai šventės šeimininkei, Vilniaus rajono savivaldybės merei Marijai Rekst, įteikta iš šių metų sukultų grūdų miltų iškepta duona. Dėkodama už gimtosios žemės padovanotą derlių Vilniaus rajono savivaldybės merė linkėjo, kad niekam jo nepritrūktų, vaišino duona šventės dalyvius.

Visi šventės dalyviai ir svečiai galėjo aplankyti kiekvienos seniūnijos parengtus kiemelius, pasivaišinti seniūnijų gyventojų paruoštais patiekalais arba mėgautis vokalinių ir šokių ansamblių iš Vilniaus krašto, iš Baltarusijos atvykusio liaudies ansamblio „Žytnica“ pasirodymais, pasimėgauti pučiamųjų instrumentų orkestro garsais.

Kiemelius vertino sudaryta komisija, kuriai iš tiesų buvo sunku išrinkti patį gražiausią kiemelį. Komisijos sudėtyje dirbo ir Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojai Gabriel Jan Mincevič ir Česlav Olševski.

Šventę vainikavo diskoteka.

Organizatoriai džiaugiasi sėkminga, turininga, pilna besišypsančių žmonių ir daugybę svečių sutraukusia švente. Nuoširdžiai dėkoja visiems seniūnams ir seniūnijų darbuotojams už pastangas, kūrybingumą ir sumanumą rengiant kiemelius, už sunkų darbą, entuziazmą ir svetingumą. Jei ne Jūs, ši graži šventė neįvyktų.

Sveikiname konkurso „Metų ūkis 2013“  nugalėtojus:

I vieta: Danuta ir Jan Andrijevskije (Zujūnų sen.),

II vieta: Ana ir Mečislav Gaidukevič (Nemėžio sen.),

III vieta: Jolanta ir Bronislav Mežanec (Sužionių sen.).

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja už paramą ir palaikymą, už kilnumą ir dosnumą šventės rėmėjams: 

Lietuvos lenkų rinkimų sąjungos Vilniaus rajono skyriui, UAB Kerista, UAB „Fegda“, UAB „Chanita“, UAB „Šalmesta“, UAB „Irzimas“, UAB „Aukštinė“, UAB „Lietpak“, AB „Eurovia Lietuva“, UAB „Kriautė“, UAB „Vilungė“, UAB „Gatvių statyba“, MB SPV Projektai, AB DNB bankas ir kitiems.


Daugiau nuotraukų rasite čia

Shadow up