kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemėžio darželinukai keliauja į mišką

Šiemet Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje ir toliau tęsiama sveikatingumo programa „Sveikame Ąžuolyne – sveiki ąžuoliukai“. Nuo rugsėjo mėnesio „Grybukų“ grupėje pradėjome įgyvendinti mini projektą „Saugumas miške“. Nutarėme su vaikais lankytis miške bet kuriuo metų laiku. Pirmą išvyką užplanavome rugsėjo mėnesiui. Prieš tai labai gerai pasiruošėme: susitikome su Rukainių girininkijos eiguliu Henriku Osinskiu, apžiūrėjome tinkamas miško vietas, kur galima saugiai vaikams pasivaikščioti, aptarėme išvykos scenarijų.


Ir štai 24 rugsėjo, labai gražią saulėtą rudens dieną, dideliu būriu - vaikai su tėveliais, seneliais ir auklėtojomis Aleksandra, Lucyna ir Evelina autobusu išvykome į Rukainių mišką. Ten mus pasitiko eigulys p. Henrikas Osinskis ir palydėjo į labai šviesų pušyną. Išlipę iš autobuso vaikai iškart pasakė: „Oras čia „skaniai kvepia“. Eigulys paaiškino, kad miške labai švarus, neužterštas oras, nes medžiai pastoviai jį valo, dėl to taip lengvai miške kvėpuoti. Miškas – tai  visų žmonių turtas, jame yra daug uogų, grybų, vaistažolių, gyvena daug laukinių gyvūnų ir paukščių. Ponas eigulys papasakojo vaikams, kad iš medienos gaminami baldai, žaislai, popierius. Vaikai labai nustebo, kad popieriaus lapai, knygos, žurnalai pagaminti iš tokių pat medžių, kurie ošė aplink jų. Jie sužinojo kaip suskaičiuoti medžio metus, kiek spyglių turi ežys, kad miške negalima šiukšlinti, nes, pavyzdžiui, plastikiniams buteliams iširti prireiktų apie 120 metų. Jeigu mes, žmonės, miško nesaugosime, tai jo ir nebebus.

Vaikai su tėveliais miške rado daug uogų ir grybų. Laimingi, pilni emocijų sugrįžo į autobusą. Ponas Henrikas palydėjo mus į poilsiavietę, kur vaikų laukė girininko pavaduotojas p. Almantas ir užkurtas laužas. Vaikai šildė rankutes prie laužo ir klausėsi eigulio pasakojimo apie tai, kur galima kurti laužą ir kaip teisingai jį užgesinti, nes ugnis gali viską sunaikinti. P. Almantas padovanojo knygutes „ Būk žalias, kaip Ekofanas“, VĮ Vilniaus miškų urėdijos schema ir DVD filmą „Vilniaus miškų urėdija“. Eigulys taip pat parodė tikrą vilko kailį. Vaikai net nutilo, turbūt prisiminė pasakas, kuriose vilkas – piktas personažas. Vaikai atsargiai glostė kailį, apžiūrėjo nagus. Labai įdomi išvyka pasibaigė, padėkojome svetingiems miško darbuotojams, paprašėme kartu su mumis nusipaveiksluoti. Ponai eiguliai pasiūlė mums dar aplankyti zoologijos kampelį, miško muziejų. Mūsų vaikai daug sužinojo apie mišką ir  apie atsargumą jame.

Auklėtoja metodininkė Aleksandra Čiučiurkienė

Shadow up