kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybėje įvyko pasitarimas dėl pusiaukelės namų

2014 metų sausio 7 dieną, Vilniaus rajono savivaldybės Merė Marija Rekst susitiko su Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir Vilniaus pataisos namų vadovais. Susitikime taip pat dalyvavo administracijos direktorė Liucina Kotlovska.


 

Svečiai pristatė projektą „Įkalintų asmenų skaičiaus aukšto saugumo kalėjimuose, įsteigiant 4 naujus pusiaukelės namus (atviro tipo kalėjimus) sumažinimas“, finansuojamą Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis.  Projekto įgyvendinimo metu turės būti įsteigti 4 nauji pusiaukelės  namai prie pataisos įstaigų Vilniuje, Kaune, Marijampolėje ir Šiauliuose. Pusiaukelės namai, tai atviroji kolonija, kurioje atrinkti, nepavojingi nuteistieji bus laikomi atviro režimo sąlygomis, turėdami galimybę dirbti, mokytis ir nustatytu paros metu (dieną) nevaržomai judėti už pusiaukelės namų ribų. Projekto partneriu numatomi Sandaker pusiaukelės namai Osle, kurių pagrindu ir patirtimi bus grindžiamas lietuviškų pusiaukelės namų kūrimas.  Bendrieji reikalavimai pusiaukelės namams yra ne mažesnės kaip 250 kv. m. patalpos 20 nuteistųjų ne pataisos įstaigos teritorijoje. Svarbiausias tikslas – padėti nuteistiesiems, atlikusiems bausmę adaptuotis vizuomenėje, susirasti darbą. Užsienio patirtis rodo, kad tai geriausia prevencijos priemonė prieš pakartotiną asmens grįžimą į kalėjimą. Jau šiandien 50 asmenų, kalinčių Vilniaus pataisos namuose (Rasų g. 8) kasdien išvyksta iš pataisos namų į darbą mieste (dirba šiukšlių rūšiuotojais, valytojais, mechanikais, savanoriauja pal. Kun. Mykolo Sopockos Hospise ir pan.), o nakčiai sugrįžta į įkalinimo įstaigą. Jie yra atidžiai stebimi, bet tuo pačiu uždirba ir išlaiko save patys, tokiu būdu vykdoma aktyvi kalinių resocializacija.

Susitikimo metu buvo sutarta, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija  išanalizuos turimų patalpų tinkamumą įgyvendinti projektą ir kreipsis į Vilniaus rajono savivaldybės Tarybą dėl galimybės perduoti pagal panaudos sutartį patalpas ir jose įrengti pusiaukelės namus.

Kalėjimų departamentas bei Vilniaus pataisos namų vadovai, apsvarstę visas alternatyvas, išrinks geriausią ir tinkamiausią alternatyvą pagal disponuojamas lėšas, patalpų geografinį išdėstymą ir tinkamumą.  

Shadow up