kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dėl katilo gedimo Veriškių pradinėje mokykloje

Pranešimas spaudai

2014-01-31

2014 m. sausio 30 dieną portale delfi.lt pasirodė straipsnis „Pradinukai mokosi klasėse, kuriose termometrai vos perkopia 10 laipsnių“ (http://www.delfi.lt/news/daily/education/pradinukai-mokosi-klasese-kuriose-termometrai-vos-perkopia-10-laipsniu.d?id=63889062#ixzz2rxKmQsf3). Straipsnyje nurodyta klaidinga informacija, neatitinkanti tikrovės.


Skubame priminti, jog Vilniaus rajono savivaldybė, tai biudžetinė įstaiga, dirbanti pagal nustatytas procedūras ir vadovaujantis teisės aktais. Visi veiksmai ir operacijos yra atliekamos suderinus su vadovais ir atsakingais asmenimis. Paaiškiname straipsnyje panaudotą frazę: „Vilniaus rajono savivaldybė 1200 Lt už reikalingą šildymo sistemos detalę mokyklai pervedė praėjus beveik savaitei po gedimo.“ Sąskaita išrašyta 2014 m. sausio 27 dieną, pristatyta į savivaldybę kitą dieną, t.y. sausio 28 dieną, antroje dienos pusėje. Pasirašyta ir perduota apmokėjimui sausio 29 dieną, taigi kitą dieną pinigai jau buvo pardavėjo sąskaitoje. Delfi.lt portalas klaidina skaitytojus ir pateikia netikslią informaciją. Finansinė operacija atlikta pagal įprastą procedūrą, kuri galioja kiekvienoje valstybinėje institucijoje, todėl straipsnio autoriaus teiginys  „Valdininkai sako, kad pinigų pervedimas užtruko tik dėl popierizmo“ atspindi tikrovę.

„Veriškių mokykla vadinama lietuviškumo židiniu lenkų gausiai gyvenamame krašte. Ją Vilniaus rajono valdžia ketino uždaryti ir prijungti prie didesnės mokyklos Nemenčinėje. Mokykla dėl išlikimo kovojo teismuose, jai pavyko išlikti sename mediniame dvaro pastate.“ Visų pirma, autorius prieštarauja pats sau – kaip galima uždaryti mokyklą ir vėliau ją prijungti prie kitos švietimo įstaigos? Veriškių mokyklos reorganizavimo klausimas eskaluojamas žiniasklaidoje jau keletą metų. Dar kartą informuojame, kad Veriškių mokykla turėjo būti reorganizuota, o ne uždaryta.  Šiuo metu pradinėje mokykloje mokosi 11 vaikų. Mažos švietimo įstaigos turi finansinių sunkumų, kadangi mokinio krepšelio lėšų neužtenka jų veiklai. Vilniaus rajono savivaldybė nuo 2010 metų kasmet skyrė papildomai virš 100 tūkst. litų Veriškių mokyklos reikmėms (mokytojų darbo užmokesčiui, mokinių maitinimui ir kt.). Po reorganizacijos maža, skolose skęstanti Veriškių mokykla būtų prijungta prie didelės, Nemenčinės mieste esančios gimnazijos. Praktiškai tai reiškia, kad mažoje mokykloje būtų atsisakyta kelių etatų, tame tarpe ir direktoriaus, be to mokykla galėtų lengviau spręsti savo finansines problemas, dalijantis bendru biudžetu su gimnazija.    

„Vietos valdžia žada vėjų perpučiamos mokyklos renovaciją, tačiau užtikrinto šilto gyvenimo Veriškių mokyklai teks palaukti mažiausia metus. „Renovacija bus reikalinga, bet kol laiko pastatas, tai bus dirbama taip“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas“ – patiksliname, kad Veriškių mokykloje kapitalinis remontas buvo atliktas 2005 metais (pakeisti langai, durys, apšiltintas ir apkaltas naujomis dailylentėmis, pakeistas ir apšiltintas stogas). Straipsnyje buvo kalbama apie katilų remontą, kurių pakeitimo mokyklai tikrai teks palaukti.   

Shadow up