kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šventinę dieną Vilniaus rajono savivaldybėje viešėjo delegacija iš Vokietijos

Kovo 11 dieną, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną,  Vilniaus rajono savivaldybėje viešėjo garbingų svečių iš Vokietijos Federacinės Respublikos Tiūringijos Federacinės žemės landtago delegacija. Susitikimą inicijavo Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys.


 

Delegacijos priešakyje  Gustav BERGEMANN, Landtago narys, draugystės su Lietuva grupės pirmininkas, atvyko kartu su Sabine DOHT, Landtago nare, Statybos, žemės vystymo ir susisiekimo komiteto pirmininke, Vidaus reikalų komiteto nare, Marian KOPPE, Landtago nariu, draugystės su Lietuva grupės pirmininko pavaduotoju, Europos reikalų komiteto nariu, Socialinių reikalų, šeimos ir sveikatos komiteto nariu, Matthias BÄRWOLF, Landtago nariu, Socialinių reikalų, šeimos ir sveikatos komiteto nariu, Harald MITTELSDORF, Landtago administracijos darbuotoju.

Atvykusius svečius pasitiko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Lietuvos Respublikos Seimo narė, LLRA frakcijos seime pirmininkė Rita Tamašunienė, Administracijos direktorė Liucina Kotlovska. Lydėdama svečius į savivaldybės didžiąją salę, merė atkreipė svečių dėmesį į Rudaminos meno mokyklos mokinių darbų parodą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.  Šventinę programą „Teka Laisvės saulė“ pristatė Kalvelių „Aušros“ gimnazijos gimnazistai.

Vilniaus rajono savivaldybės merė tardama sveikinimo žodį pasveikino svečius ir trumpai pristatė savivaldybės darbą. Taip pat pristatė darbuotojus, atvykusius į susitikimą su svečiais: administracijos direktoriaus pavaduotojus Robertą Komarovskį ir Albertą Narvoiš, Tarybos sekretorę Elžbietą Jablonską, Užsienio ryšių ir informacijos sk. vedėją Dorotą Levko, Švietimo sk. vedėją Liliją Andruškevič. Sveikinimo žodį tardamas Gustavas Bergemann pažymėjo, kad Lietuva ir Vokietija daug bendrauja kultūros srityse, o šalys ir tautos egzistuoja tada, jeigu jų kultūra gyvuoja. Vystant bendradarbiavimą reikėtų eiti toliau ir stiprinti taip pat ekonominį bendradarbiavimą ir ekonominius santykius, kurie dar labiau suartintų abi valstybes. Dėkodamas už galimybę lankytis sostinę Vilnių supančiame rajone, pabrėžė, jog Lotaringija, kurią atstovauja, turi daug panašumų su Vilniaus rajonu.

Svečiams buvo pristatyta prezentacija apie Vilniaus rajoną, jo geografinę padėtį, statistinius duomenis, vystymo kryptis, gyventojus ir kultūrą. Didelio susidomėjimo susilaukė viena Vilniaus rajonui būdinga tradicija – Verbų pynimas. Neįprasta staigmena svečiams buvo tai, jog verbų pynėjos atvyko į susitikimą su delegacija ir supažindino su savo amatu, bei pristatė trumpą programą „Kaip gimsta Vilniaus krašto verba“.

Verbų pynėjos ne tik pasakojo apie savo amatą, dainavo dainas ir svečiams stebint pynė verbas, bet leido šiame amate išbandyti savo jėgas ir visiems susirinkusiems. Svečiai be pačių  pasigamintų verbų namo išsiveš merės dovanotas gražiąsias Vilniaus krašto verbas.

 

Susitikimui baigiantis Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje, Audrius Skaistys, pagyrė Vilniaus rajono savivaldybės darbą, sakydamas, jog iš aštuonių jo kontroliuojamų Vilniaus apskrities savivaldybių su Vilniaus rajono savivaldybe turi mažiausiai problemų ir vysto geriausiai bendradarbiavimą. Taip pat jis pabrėžė, jog tai bene vienintelė savivaldybė Lietuvoje, kurioje tiek vykdomoji tiek atstovaujamoji valdžia moterų rankose, kas nėra blogai, kadangi moterys sugeba sušvelninti politinę įtampą, kas puikiai matosi savivaldybės tarybos posėdžių metu. Ponas Skaistys taip pat pabrėžė, jog prižiūri rajono valdžios darbą ir gali drąsiai teigti, jog Europos Sąjungos parama yra panaudojama tikslingai, metams bėgant matomi pokyčiai šilumos ūkyje, vandentvarkos srityje ir kitose veiklose, finansuojamose ES struktūrinių fondų.

Gustav BERGEMANN, dėkodamas už šiltą priėmimą ir turiningai praleistą laiką pirmiausia padėkojo verbų pynėjoms, už tautinių tradicijų puoselėjimą ir naujos kartos ugdymą,  taip pat sakė esąs sujaudintas dainos „Tai uždaryk mane, Tėvyne, savyje“, kurią atliko jaunimas iš Kalvelių, tekstu, ypač girdint tokius žodžius skambant iš jaunimo lūpų. Ponas Bergemann pažymėjo, jog savivaldybė, kuriai jis atstovauja, yra vienintelė Lotaringijos regione, neturinti skolų. Svečias pripažino, jog Vilniaus rajonas  puikiai vystosi ir naudingai investuoja Europos Sąjungos skirtą paramą, palinkėjo darnaus darbo ir puikaus bendradarbiavimo. 

Shadow up