kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Paberžės „Verdenės“ vidurinėje mokykloje vyko pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo konkursas „Pažink Tėvynę iš arčiau“

Tėvynė – tai šventas žodis,
 kuris atplėšia mokslininką nuo knygos,
 
atitraukia valstietį nuo arklo,
 valdininką nuo rašomojo stalo
 ir surenka visus prie vienos vėliavos,
 į kurią jie žiūri didvyrio drąsumu.

(F. Šileris)

Saulėtą kovo 7-osios rytą jau antrą kartą į Vilniaus rajono Paberžės „Verdenės“ vidurinę mokyklą rinkosi Buivydiškių zonos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai. Pradinukai nekantravo pasidalinti savo žiniomis, sužinoti ką nors naujo, įdomaus jau tradiciniame konkurse „Pažink Tėvynę iš arčiau“.


 

Šiemet konkurse dalyvavo keturių Vilniaus rajono mokyklų pradinių klasių mokinių komandos: Buivydiškių pradinės mokyklos, Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinės mokyklos, Avižienių gimnazijos ir mūsų, Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos. Komandas sudarė 2-4 klasių mokiniai.

Jie į konkursą atsivežė savo mažųjų draugų gražiausius piešinukus apie Tėvynę.

Kiekviena komanda išradingai bei kūrybingai paruošė prisistatymą. Mokiniai savo žinias demonstravo 4 rungtyse: turėjo atsakyti į klausimus iš Lietuvos istorijos, geografijos, atpažinti istorinius bei kultūrinius architektūros objektus.

Savo sumanumą pradinukai rodė pildydami Lietuvos kontūrinį žemėlapį, kuriame turėjo rasti kaimynines Lietuvos Respublikos valstybes, pažymėti didžiausias upes ir miestus bei etnografines dalis.

Šiemet konkursą papildė dvi naujos rungtys: kūrybinė užduotis ir kapitonų rungtis. Atlikdami šias užduotis, mokiniai turėjo puikią galimybę pademonstruoti savo literatūrinį išprusimą, žodyno turtingumą ir greitą orientaciją.

Visi konkurso dalyviai, nors ir buvo susikaupę, bet atsakinėdami į sudėtingus klausimus bei atlikdami kitas užduotis neprarado geros nuotaikos.

Konkurso nugalėtojais tapo Vilniaus rajono Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos komanda. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Tikimės, kad šis pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo konkursas taps gražia tradicija ne tik Buivydiškių zonos pradinių klasių mokiniams, bet ir kitų Vilniaus rajono mokyklų pradinukams.

 

Konkurso organizatorės:

Vilniaus rajono Paberžės
 „Verdenės“ vidurinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojos metodininkės
Violeta Šukevičienė ir Rasa Jarumbauskienė

Shadow up