kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Konkurso „Ateities karjera – kas tai?“ finalas

2014 metų kovo 19-ą dieną Vilniaus rajono savivaldybės didžiojoje salėje (Rinktinės g. 50, Vilnius) vyko Vilniaus rajono mokyklų vyresnių klasių kūrybinės raiškos konkurso ,,Ateities karjera – kas tai?“ finalas.


 

Konkursą organizavo Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) įgyvendinamo projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ karjeros konsultantai ir Vilniaus rajono pedagoginė psichologinė tarnyba.

Konkurso tikslas – ugdyti mokinių karjeros kompetencijas ir plėsti suvokimą, kad karjera yra visą gyvenimą trunkantis procesas, priklausantis nuo asmens aktyvumo, darbo ir įdėtų pastangų.

Komandos rinkosi temas pagal kurias ruošė trumpus filmukus arba pasirodymus. Turėjo galimybę rinktis iš pateiktų temų: Ateities profesija; Ateities technologijos; Ateities šeima; Ateities mokykla; Ateities namai; Ateities laisvalaikis.

Konkurso organizatoriai tikėjosi, kad konkursas paskatins moksleivius plačiau domėtis būsima karjera, didins mokinių kūrybiškumą, prezentacijos įgūdžius ir mokinių bendradarbiavimo gebėjimus. Žiūrint labai įdomius, kūrybiškus mokinių darbus, galima teigti, kad jie pranoko tiek konkurso tikslus, tiek organizatorių lūkesčius. Jaunimo kūriniai pagal iš anksto numatytus kriterijus buvo įvertinti aukštais balais. Konkurso metu galima buvo stebėti, kad mokiniai pademonstravo puikius bendradarbiavimo įgūdžius, pristatymo ir prisistatymo gebėjimus, racionaliai panaudojo laiką ir susidorojo su visais konkurso iššūkiais.

Komandų filmukus ir pasirodymus vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistai, meno ir verslo atstovai. Komisijos nariai atkreipė dėmesį, ar filmas/pasirodymas atitiko laiko reikalavimus, ar jo turinys yra kūrybiškas ir originalus, skleidžiantis naujas idėjas, pristatytas meniškai, žiūrovui patrauklus, ar buvo įgyvendintas išnaudojant komandinį darbą. Vertinimo komisija ilgai svarstė, kol išrinko 3 geriausius darbus.

Vilniaus rajono konkurso ,,Ateities karjera - Kas tai?“ pirmąją vietą užėmė Vilniaus rajono Valčiūnų vidurinės mokyklos komanda ,,Vėjas galvoje“, antrąją vietą - Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros“ gimnazijos komanda ,,Veik!“ ir trečiąją vietą - Vilniaus rajono Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos komanda ,,Laiko mašina“.

Apdovanojimus komandoms, užėmusioms prizines vietas, įteikė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, kuris linkėjo sėkmingos karjeros.

Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti ekskursijomis į LRT kino studiją, CARGLAS bei McDonald‘s restoraną, taip pat organizatorių ir rėmėjų saldžiomis dovanomis bei mokymų kuponais. Padėkos raštais apdovanotos visos konkurse dalyvavusios komandos.

Norime padėkoti visiems konkurso dalyviams už aktyvumą ir kūrybiškumą, Vilniaus rajono savivaldybės administracijai - už idėjos palaikymą ir pagalbą organizuojant konkursą, komisijos pirmininkui Valdemarui Chorostin, komisijos nariams: Valenty Vojnilo, Valentinai Kvaracijienei, Linai Japertaitei ir Evelinai Galkutei už atsakingą darbą vertinant mokinių pasirodymus ir filmukus apie karjerą.

Tai buvo pirmas tokio tipo konkursas apie karjerą Vilniaus rajone. Jaunimas grįžtamojo ryšio anketose išsakė įvairią nuomonę apie konkursą – buvo ir kritikos, ir pastabų, tačiau labiausiai džiugina mokinių atsakymuose pabrėžiami teigiami dalykai, t.y.: kad toks konkursas yra labai geranoriškas, pozityvus organizatorių palaikymas motyvuoja pradėti rimtai galvoti apie darbą, ateitį ir jau dabar kurti sėkmingos karjeros pamatus.

Organizatoriai sulaukė neišdildomų įspūdžių ir teigiamų emocijų iš mokinių entuziazmo ir noro kurti savo karjerą. Tai tikrai įkvepia, net įpareigoja organizuoti karjeros konkursą kiekvienais metais.  

Tikime, kad kartu su Vilniaus rajono jaunimu galime padaryti daugiau.

 

Vilniaus rajono pedagoginė psichologinė tarnyba

Shadow up