kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vaikų knygos savaitė 2014 Vilniaus rajono Centrinėje bibliotekoje

Daugelį metų Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka organizuoja renginius, skirtus vaikų knygos savaitei, tad ir šiemet kovo 10-14 dienomis vyko renginiai:

Kovo 10 dieną, 9:15 val.buvo organizuota literatūrinė popietė, skirta Piotro Jeršovo knygos ,,Arkliukas kupriukas“-180-sioms metinėms paminėti, kurioje dalyvavo F. Ruščico gimnazijos 2-3 kl. mokiniai kartu su savo klasės auklėtoja Danuta Taraškevič. Vaikai išklausė trumpą P. Jeršovo biografiją, buvo supažindinti su šios pasakos istorija, bei turėjo galimybę pažiūrėti šio kūrinio ekranizaciją. Mokiniai taip pat dalyvavo piešinių  konkurse ,,Mano mėgstamiausias herojus“ pagal šią pasaką ir už tai buvo apdovanoti naujomis  knygelėmis.


Kovo 12 dieną, 11:15 val. buvo organizuota popietė, skirta Jono Biliūno 135- sioms metinėms paminėti. Dalyvavo Rudaminos ,, Ryto“   gimnazijos pirmos klasės mokiniai su mokytoja Vida Brežinskiene. Moksleiviai žiūrėjo filmuką apie rašytojo gimtinę, gamtovaizdį kur buvo sukurti jo kūriniai.Renginio metu buvo skaityta pasaka ,, Laimės žiburys“.    

Kovo 13 dieną 11 val. vaikų literatūros skyriuje vyko popietė, skirta J. Tuvimui -120 - osioms gimimo metinėms paminėti. Buvo organizuota rašytojo knygų paroda, kurioje dalyvavo F. Ruščico gimnazijos 1 kl. mokiniai (auklėtoja M. Simanovič).

Renginio metu vaikučiai buvo supažindinti su rašytojo biografija, jo vaikystės metais ir pomėgiais, klausėsi deklamuojamų J. Tuvimo eilėraščių.  Patikusius eilėraščius  moksleiviai deklamavo savo klasės draugams.

Kovo 14 d. 12:15 val. VRCB vaikų literatūros skyriuje vyko popietė-viktorina „Sunkus knygos kelias“, skirta 1864-1904 m. spaudos draudimo laikotarpiui  paminėti.

 

Renginio dalyviai buvo supažindinti su 1863 m. sukilimo ir uždraustos lietuviškos spaudos istorija. Mūsų laikmečio jaunajai kartai sunku  įsivaizduoti tuos istorinius faktus, kai lietuvių tauta stojo į kovą prieš rusifikaciją, suprasdama, kad tik švietimas ir gimtoji kalba gali išgelbėti tautą nuo pražūties, kai lietuviškos knygos slaptai turėjo būti spausdinamos užsienyje, po to knygnešiai keliavo su knygomis iš kaimo į kaimą, iš trobos į trobą, ir tokiu būdu iki šių laikų padėjo išsaugoti lietuvišką žodį.

Renginyje dalyvavo Rudaminos „Ryto“ gimnazijos VI klasės mokiniai (auklėtoja Inga Lapkauskiene). Mokiniai aktyviai dalyvavo viktorinoje, kurios klausimai buvo sudaryti iš knygos kelio istorijos, knygos sandaros.

Renginių dalyviai buvo apdovanoti knygomis, knygų žymekliais, spalvinimo knygelėmis, pavaišinti kukurūzų spragėsiais.

 

                                  Centrinės bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
 Elena Veikšnienė

Shadow up