kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybės atstovai dalyvavo Baltarusijos ir Lietuvos regioninio bendradarbiavimo forume

Š.m. birželio 7-8  d.  Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vladislav Kondratovič, Ekonomikos ir turto skyriaus vedėja Beata Maliušickaja ir Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja Marija Aliošina dalyvavo Baltarusijos ir Lietuvos regioninio bendradarbiavimo forume Molodečno mieste.

Lietuva tradiciškai laikoma svarbiausia Baltarusijos partnere ekonomikos srityje.  2011 m. buvo patys sėkmingiausi per visą abiejų šalių bendradarbiavimo istoriją. Dėka abiejų valstybių pastangų buvo pasiekta rekordinė – 1,2 mlrd. JAV dolerių tarpusavio prekybos apyvarta, tuo tarpu 2005 m. šis rodiklis siekė tik 480 mln. JAV dolerių. Baltarusiškos produkcijos eksporto vertė pakilo 859 mln. JAV dolerių ir, palyginti su 2010 m., beveik padvigubėjo. Skaičiuojant nuo 2005 m., paslaugų apyvarta padidėjo 4 kartus ir praėjusiais metais pasiekė 550 mln. JAV dolerių. 2011 m., palyginti su 2010 m., 2,3 karto išaugo ir lietuvių investicijos į kaimynę šalį – jos siekė 114,4 mln. JAV dolerių. Pozityvios tendencijos išryškėjo ir šiemet. Per keturis 2012 m. mėnesius tarpusavio prekybos apyvarta padidėjo 1,5 karto ir sudarė 483,5 mln. JAV dolerių.

Baltarusijos ir Lietuvos regioninio bendradarbiavimo forume dalyvavo Baltarusijos valdžios ir verslo atstovai bei delegacijos iš daugumos Lietuvos savivaldybių ir miestų. „Pirmojo tokio forumo surengimas suteiks stiprų impulsą gilesniam ekonominiam-prekybiniam, akademiniam-techniniam ir humanitariniam bendradarbiavimui tarp kaimynių šalių regionų. Jis pademonstruos jų ekonominį potencialą, leis rasti naujus verslo partnerius bei stiprinti savo įmonių įvaizdį užsienio rinkose, pasidalinti įgyta patirtimi“, - forumo privalumus vardino Baltarusijos Respublikos ambasadorius Lietuvos Respublikoje Vladimir Dražin. Ambasadorius taip pat užsiminė ir apie antrąjį tokio pobūdžio forumą, kuris įvyktų kitais metais Lietuvoje.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič  Baltarusijos ir Lietuvos regioninio bendradarbiavimo forume skaitė pranešimus apie Europos Sąjungos fondų lėšų panaudojimą ir atliekų tvarkymo ir utilizavimo sistemą Vilniaus rajone.

 

Shadow up