kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kviečiame į Šikšnosparnių naktį Dūkštų ąžuolyne

Rugpjūčio 1 d., penktadienį, 21 val., Neries regioninio parko direkcija kviečia į Šikšnosparnių naktį Dūkštų ąžuolyne, kur galėsite susipažinti su slėpiningu šikšnosparnių gyvenimo būdu. Iš savo slėptuvių išlįsdami tik po vidurnakčio, šikšnosparniai pelnė mistiškų sutvėrimų reputaciją, o jų gyvenimo būdas apipintas galybe bauginančių mitų. Ateikite ir įsitikinkite: šikšnosparniai – ne į plaukus besiveliantys kraugeriai, o mieli pūkuoti gyvūnėliai, kurių kaimynystė mums labai naudinga!


Susitikime Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako pardžioje ir kartu sulaukime sutemų – meto, kai, anot sklandančių legendų, šikšnosparniai išskrenda veltis į plaukus ir gerti kraujo. Šiuos ir daugiau mitų apie šikšnosparnius išsklaidyti padės Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Remigijus Karpuška. Jei pasakojimai neįtikins, lakstydami palaidais plaukais galėsite įsitikinti, kad šikšnosparniai – pernelyg geri skrajūnai, jog nepastebėtų tokios kliūties savo kelyje.

Dūkštų ąžuolyne galima sutikti pusę iš visų Lietuvoje gyvenančių šikšnosparnių rūšių – net 7! Tad nepraleiskite progos pamatyti natuzijaus šikšniuką, šikšniuką nykštuką, europinį plačiaausį, mažąjį nakvišą, dvispalvį plikšnį, rudąjį ausylį ar net branto pelėausį. Visi šie šikšnosparniai po naktinės medžioklės mielai prisnūsta senų medžių drevėse, kurių apstu Dūkštų ąžuolyne. Netrūksta čia ir dirbtinių dienojimo vietų – eidami pažintiniu taku pamatysime dešimtis šikšnosparniams iškeltų inkilų ir sužinosime, kaip į vieną mažutį inkilą gali tilpti virš šimto šikšnosparnių patelių. Ir kodėl patinai net erdviausiame inkile gyvena po vieną...

Pasitelkę ultragarso jutiklius kviesime paklausyti šikšnosparnių „giesmių“ – ultragarso signalo, kurio pagalba jie sumedžioja grobį. Susipažinsite ir su kitais šikšnosparnių stebėjimo metodais bei sužinosite, kaip iš kambario „išprašyti“ pasiklydusį šikšnosparnį, ir kaip elgtis, jei šikšnosparniai apsigyveno namo palėpėje.

Šikšnosparnių naktis rugpjūčio mėnesį minima visoje Europoje, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šikšnosparniams kylančias grėsmes bei jų išsaugojimo svarbą.

Renginio organizatoriai: Lietuvos Gamtos Fondas ir Neries regioninio parko direkcija.

 

Shadow up