kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Norintiems imtis privataus verslo kaime – parama

Gyvenate kaime, bet žemės ūkis netraukia? O gal gyvenate afrikinio kiaulių maro buferinėje zonoje ir atsidūrėte sunkioje padėtyje? Jums siūloma kita galimybė – teikite paraišką kaimo plėtros priemonei „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ ir galėsite imtis sau artimo ne žemės ūkio verslo. Paramos paraiškos bus priimamos Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos teritoriniuose skyriuose nuo š. m. rugpjūčio 11 iki rugsėjo 12 d.


Didžiausia paramos suma vienam kaimo gyventojo projektui – daugiau nei 200 tūkst. litų, labai mažai (iki 10 darbuotojų) įmonei – beveik 700 tūkst. litų. Paramos intensyvumas – 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Pareiškėjai gali būti kaimo gyventojai, kurie kaime savo gyvenamąją vietą deklaruoja bent vienerius metus, ir vykdo individualią veiklą nesteigdami įmonės, t.y. pagal verslo liudijimą ar veiklos pažymą, taip pat savarankiškos labai mažos įmonės, įsteigtos ir veikiančios kaimo vietovėse. Ši priemonė tinka tiems, kurie turi idėjų, planų bei galės atlikti parengiamuosius darbus – išanalizuoti savo galimybes, parengti verslo planą, gauti reikiamus dokumentus, statybos leidimus ir kt. Pareiškėjas, teikdamas paraišką kaip fizinis asmuo (ne įmonė), jau turi turėti verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymėjimą.

Remiamų veiklos rūšių pavyzdžiai – kepyklų veikla ir miltinių produktų gamyba, šokolado ir saldumynų gamyba, nealkoholinių gėrimų gamyba, tekstilės ir kitų gaminių skalbimas ir sausas valymas, kirpyklų ir grožio salonų veikla, laidotuvių ir su jomis susijusių paslaugų veikla, drabužių siuvimas, baldų gamyba, aplinkos tvarkymo darbai, ir kt. Pagal šią priemonę ypač yra remiamas tradicinių amatų puoselėjimas. Jis yra vienas iš pagrindinių šešių paraiškos vertinimo prioritetų. Kiti prioritetai: pareiškėjas nėra gavęs investicinės paramos pagal šią priemonę, sukuriama daugiau darbo vietų (taikoma įmonei), jei pareiškėjas įgyvendina projektą mažiau palankioje ūkininkauti vietovėje arba probleminiame regione, pareiškėjas yra grįžęs iš emigracijos, kuriamas šeimos verslas.

Daugiau informacijos apie paramą rasite čia.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Shadow up