kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Raginame gyventojus pasinaudoti galimybe nemokamai įsigyti kompostavimo dėžes

Š.m. balandžio mėn. Vilniaus rajono gyventojams pradėti dalinti nemokami individualaus kompostavimo konteineriai, suteikiantys galimybę ne tik sumažinti susidarančių atliekų kiekį, bet ir leidžiantys pasigaminti vertingas ekologiškas trąšas sodo ir daržo augalams bei kambarinėms gėlėms. Šiuo metu iš 8288 vnt. nemokamų kompostavimo dėžių, skirtų Vilniaus rajono savivaldybei, dar liko išdalinti apie 2770 vnt.


Kompostavimo dėžes, kurios sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo, Vilniaus regionui nemokamai dalina UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras). Daugiausiai kompostavimo dėžių išdalinta Avižienių, Mickūnų ir Zujūnų seniūnijose.

Kiekvieną rudenį gyventojai susiduria su aktualia problema – kur dėti nukritusius lapus? Geriausia – įdėti juos į komposto saugyklą, ten juos pūdyti, ir jau pavasarį naudoti kaip trąšą daržo ir sodo augalams. Kompostuoti taip pat galima: virtuvės atliekas – vaisių atliekas, daržovių žieves, gerai susmulkintus kiau­šinių lukštus, arbatžoles, kavos tirščius, smulkintą popierių; sodo atliekas – sausas gėles, nupjautą žolę, smul­kias šakas, šieną, medines sodo atliekas, ir t.t. 800 litrų talpos dėžės yra lengvai surenkamos, estetiškai patrauklios, o patvari ir stabili dėžės konstrukcija užtikrina tikslią ventiliaciją ir optimalų biologinių medžiagų skaidimąsi.

Gyventojai, norintys pasinaudoti galimybe gauti nemokamą kompostavimo dėžę, turi kreiptis į vietos seniūnijas, kur privalės pateikti reikalingus dokumentus, užpildyti prašymą ir pasirašyti panaudos sutartį su UAB „VAATC“ dėl neatlygintino kompostavimo dėžių naudojimo.

Atkreipiame dėmesį, kad nemokamas kompostavimo dėžes gali gauti Vilniaus rajono savivaldybės individualių namų valdų savininkai bei dalis sodo bendrijų narių, kurie turi asmenines sutartis su atliekų vežėju/tvarkytoju. Dėžes nedalinamos sodininkų bendrijos nariams, kurie sodininkų bendrijoje negyvena nuolat, daugiabučių namų gyventojams, nors jie turi šalia daugiabučio namo žemės sklypą, įmonėms, ugdymo įstaigoms.  

Projektas „Vilniaus regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“ yra finansuojamas pagal Lietuvos 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir ją įgyvendinančią Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Sanglaudos fondo, VAATC ir savivaldybių lėšomis.

Kompostavimo dėžių dalijimo taisyklės

Kompostavimo dėžių dalijimo tvarka Vilniaus rajono savivaldybėje

Shadow up