kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pranešimas spaudai

PRANEŠIMAS SPAUDAI  
2014-09-17

Š. m. rugsėjo 17 dieną, internetiniame portale www.alfa.lt pasirodė Rugilės Audenienės straipsnis „Vilniaus rajone autobusiukuose į lietuviškas mokyklas vietų nėra“ (http://www.alfa.lt/straipsnis/766303/vilniaus-rajone-autobusiukuose-i-lietuviskas-mokyklas-vietu-nera#.VBklfvl_vTp).


Informuojame, kad Vilniaus rajone gyvenantys ir besimokantys mokiniai yra pavežami į atitinkamas bendrojo ugdymo programas vykdančias mokyklas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo 36 str., t.y. reguliaraus susisiekimo keleiviniu priemiestiniu transportu arba kitu transportu ir mokinių važiavimo išlaidos yra kompensuojamos Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto sąskaita pagal Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 str.: „Savivaldybės, kurių teritorijoje yra švietimo ir vaikų globos įstaigos, savo nustatyta tvarka kompensuoja visas važiavimo išlaidas:

1. kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų 9-12 klasių (gimnazijų 1-4 klasių), profesinio mokymo įstaigų ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams, šių mokyklų ar įstaigų darbo dienomis važiuojantiems į mokyklą ar įstaigą iki 40 km ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais; neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams ši lengvata taikoma ir ne darbo dienomis; priešmokyklinio ugdymo ir 1-8 klasių mokinių pavėžėjimas kompensuojamas iki artimiausios atitinkamą bendrojo ugdymo programą vykdančios mokyklos;“

Vilniaus rajono savivaldybėje 2014-2015 mokslo metams mokinių pavėžėjimo sutartys sudarytos ir vaikai pavežami nemokamai į Vilniaus rajono teritorijoje esančias mokyklas. 

Shadow up