kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Spektaklis „Raudonosios Armijos karininko užrašai“ sulaukė žiūrovų dėmesio

Š. m. rugsėjo 18 d. Vilniaus Lenkų teatro studija kartu su Eišiškių lenkų namais bei Rudaminos daugiafunkciniu kultūros centru pakvietė Rudaminos ir jos apylinkių gyventojus į Sergijaus Piaseckio spektaklį „Raudonosios Armijos karininko užrašai“. Šis pasirodymas buvo skirtas 75-osioms Antrojo pasaulinio karo pradžios ir SSRS agresijos prieš Lenkiją metinėms paminėti.


Vieno aktoriaus pjesė vaizdavo Sovietų Sąjungos karininko, vieno pirmųjų įžengusio į Vilnių 1939-ųjų rugsėjo 17 dieną, likimą. Jo asmenybė – tipiškas nesugebančio savarankiškai mąstyti, mechaniškai veikiančio, baimingai paklūstančio, įsivaizduojamus „buržuazijos“ priešus neapkenčiančio žmogaus ir bolševikų ideologijos atstovo portretas.

SSRS karininką vaidino Vilniaus Lenkų teatro studijos aktorius Edvard Keizik. Jis prisipažino, jog šiame vaidmenyje iš tikrųjų atrado save, nors vaidmuo reikalavo nemažai pastangų – pats vienas aktorius per pusantros valandos turėjo taip užimti ir sudominti publiką, kad ši pasijaustų lyg šią akimirką iš tiesų atsidūrė vaizduojamame laikotarpyje.

Gausiai susirinkę Rudaminos DKC žiūrovai įvertino spektaklį garsiais plojimais, o Kultūros centro direktorė Violeta Cereška nuoširdžiai padėkojo ir įteikė gėlių puokštes aktoriui bei Lenkų teatro studijos direktorei Lilijai Keizik.

Aleksandra Žuk-Butkuvienė

Shadow up