kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Derliaus pabaigtuves palydėjome linksmai ir triukšmingai

Paskutinį rugsėjo šeštadienį, rugsėjo 27 d., vyko devynioliktoji tradicinė Vilniaus rajono derliaus šventė, kuri gausiai subūrė žemdirbius, valdžios atstovus, užsienio delegacijas, vokalinius ir šokių ansamblius bei vietos gyventojus. Šventė, kurioje netrūko nei vaišių, nei linksmybių, jau daug metų vyksta Pikeliškėse (Riešės sen.) J. Pilsudskio dvarelyje.


Nepaisant to, kad ryte dangus buvo apsiniaukęs ir atrodė, kad lis, prieš prasidedant šventei orai pragiedrėjo ir švietė šilta rudeninė saulė.

Įspūdingas 23 seniūnijų paradas, kurio priešaky žygiavo šiųmečiai derliaus šventės šeimininkai – Sudervės seniūnijos darbuotojai, oficialiai atidarė šventę. Kiekviena seniūnija, nešina įvairiomis rudens gerybėmis, perdavė jas Vilniaus rajono savivaldybės merei Marijai Rekst.

Vidurdienį prasidėjo šv. Mišios už žemdirbius, šių metų derlių ir visus rajono gyventojus, kurias aukojo Paberžės parapijos kunigas Marek Gladki. Po iškilmingų mišių Merė Marija Rekst nuoširdžiai ir šiltai pasveikino visus šventės dalyvius, visų pirma kunigus, žemdirbius ir garbingus svečius: Lenkijos Respublikos ambasadorių Lietuvoje Jaroslavą Čubinskį (Jarosław Czubiński), Japonijos ambasadorę Lietuvoje Shiraishi Kazuko, Lenkijos Respublikos generalinį konsulą Vilniuje Stanislavą Cygnarovskį, Lenkijos Respublikos Senato narius Grzegorz Wojciechowski ir Zbigniew Kuźmiuk, draugijos „Współnota Polska” narius, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininką, europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos Seime seniūnę Ritą Tamašunienę, LR Seimo narius, Lietuvos Respublikoje reziduojančių diplomatinių atstovybių atstovus, kaimyninių savivaldybių vadovybės atstovus, darbuotojus, partnerius, su kuriais glaudžiai bendradarbiauja Vilniaus r. savivaldybė, iš Lenkijos, Baltarusijos, Vokietijos ir Ukrainos bei visus atvykusius.

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, šventės lankytojų akis džiugino seniūnijų darbuotojų lakios fantazijos vaisiai. Visi stengėsi ir norėjo būti pastebėti: kas pastatė pasakų namelį, kas rudens teikiamų gerybių parodą, kas kvietė paskanauti sūrių, rūkytų gaminių ir medaus. Oras buvo nuostabus ir leido atskleisti šio metų laiko grožį.

Tautinio paveldo puoselėtojai, prekybininkai ir tautodailininkai pristatė savo originalius dirbinius. Šventėje buvo ir automobilių mėgėjų širdis glostanti proga - senovinių automobilių paroda.

Šventės dalyviai ir svečiai tikrai turėjo į ką paganyti akis. Nepristigo pramogų ir mažiesiems – vaikai turėjo galimybių pasiausti ant pripučiamo atrakcionų kalnelio, taip pat turėjo progą pajodinėti arkliu. Šventėje pokštavo animatoriai, kurie vaikų veidus papuošė gražiais piešinukais.

Visi šventės dalyviai galėjo pasivaišinti seniūnijų gyventojų paruoštais patiekalais arba mėgautis vokalinių ir šokių ansamblių iš Vilniaus krašto bei užsienio pasirodymais.

Šventės organizatoriai džiaugiasi, kad kasmet sulaukia gausaus būrio šeimų bei žiūrovų. Nuoširdžiai dėkoja visiems seniūnams bei seniūnijų darbuotojams už pastangas, kūrybingumą ir sumanumą rengiant kiemelius, už sunkų darbą, entuziazmą ir svetingumą. Jei ne Jūs, ši graži šventė neįvyktų.

Sveikiname konkurso „Metų ūkis 2014“  nugalėtojus:

I vieta: Olgos ir Kazimiero Sosnovskių šeima (Buivydžių sen.);

II vieta: Halinos ir Česlavo Avdejevų šeima (Mickūnų sen.);

III vieta: Česlavos ir Edvardo Novickių šeima (Marijampolio sen.);

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja už paramą ir palaikymą, už kilnumą ir dosnumą šventės rėmėjams: UAB „Aukštinė“, UAB „Altitudė“, UAB „Mūras“, UAB „Rojasa“, UAB Kerista, UAB „Kėdžių studija“, UAB „Akordas 1“, AB „Kauno tiltai“, UAB „Eiresta“, žirgynui „Lėlyčių žirgai“ ir kitiems.

Lauksime visų sugrįžtant kitais metais.

Daugiau nuotraukų rasite čia

fot. Viktor Jusel

Shadow up