kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Gimnazistų nuotykiai Sicilijoje

Rugsėjo 21-28 dienomis moksleivių ir mokytojų grupė iš Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos viešėjo Sicilijoje, kur kartu su dalyviais iš Vokietijos, Čekijos, Turkijos bei Italijos dalyvavo Comenius projekto „Friendship Via Flavour“ tarptautiniame susitikime Caltanissetta mieste. Projekto tikslas yra pažinti kitų šalių kultūras, jų kulinarinį paveldą bei tradicijas.


Taigi susipažinome su Italų kulinarijos ypatumais, ragavome įmantrius žuvies ir jūros gėrybių patiekalus, drožinėjome daržovių skulptūras stalo papuošimui, ruošėme sicilijietiškus patiekalus. Sužinojome, kad sicilietiška pica turi būti storapadė. Itališko restorano virtuvėje visi kartu gaminome patiekalą „Arangini“ – tai lyg lietuviški kukuliai su mėsa , tik vietoj bulvių ryžiai , kepėme „Cassatelle“ pyragėlius , kur vietoj mums įprasto aguonų įdaro – itališkas sūris.

Nors svečiavomės tik savaitę, tačiau per šį trumpą laiką pamatėme daugiau negu galime įsivaizduoti – mūsų Italijos partneriai pasistengė mums parodyti gražiausius savo salos miestus: saulėtą kurortą Cefalu, stulbinantį naktinį Palermo, viduramžių dvasia dvelkiantį Mozzarino. Būdami Italijoje jautėmės tarsi apsilankę Graikijoje, mat Agrigento šventyklos, kurios buvo pastatytos 500 m prieš Kristų, yra likusios dar nuo graikų kolonistų.

Projekto prezentacijų metu kiekvienos šalies komandos pristatė savo namų darbus: italai - stalo etiketo ypatumus, vokiečiai ir čekai - vestuvių tradicijas. Mūsų gimnazijos mokiniai papasakojo, kaip vyksta „Derliaus šventė“ Lietuvoje, parodė, koks turtingas yra lietuviškas ruduo. Po prezentacijų projekto dalyviai vaišino savo šalies tradiciniais patiekalais bei gėrimais. Nuo mūsų stalo greitai dingo gira, o tai sako, jog labiausiai užsieniečiams patiko būtent šis gėrimas. Nemažiau patiko ir duona, mėsos gaminiai ir medus. Didelį susidomėjimą sužadino mūsų atvežtos džiovintos vaistažolės, obuoliai, grybai.

Projekto metu patyrėme daugybę nuotykių. Pabuvome Katanijoje prie jūros, maudėmės, besigrožėdami aukščiausiu Europoje vulkanu Etna. Tai buvo tiesiog nuostabus vasaros pratęsimas. Tačiau, svarbiausia yra tai, jog susipažinome su puikiais žmonėmis. Manau, jog projekto dalyviai norėjo dar pasisvečiuoti, tačiau atėjo laikas atsisveikinti.

Dabar mes su nekantrumu lauksime projekto dalyvių atvykstant į Lietuvą vasario mėn.

Edgar Krivelis G3B kl.mokinys

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Shadow up