kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Daugiau nei 3 000 jaunuolių išrinko mėgstamiausias jaunimo aktyvaus laisvalaikio vietas

Daugiau nei 3 000 jaunų žmonių iš visos Lietuvos beveik tris mėnesius balsavo rinkdami mėgstamiausias jaunimo vietas, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotoje informacinėje akcijoje „Rezervuota jaunimui“. Iš viso akcijoje užregistruota daugiau nei 480 vietų, kurios sulaukė 18 313 mygtuko „Man irgi patinka“ paspaudimų. Itin aktyvūs buvo jaunuoliai iš Mažeikių, Kauno bei Vilniaus savivaldybių, taip pat akcijoje itin noriai dalyvavo jaunuoliai iš mažesnių Lietuvos miestelių ir kaimų.


Visas akcijos metu rezervuotas vietas galite rasti „Rezervuota jaunimui“ internetiniame puslapyje: www.rezervuotajaunimui.lt

Šiandien skelbiama akcijos, kurios metu jaunuoliai specialiai sukurtame jaunimo mėgstamiausių erdvių žemėlapyje registravo vietas, kuriose mėgsta leisti savo laisvalaikį, pabaiga. „Po jaunimo balsavimo, kurios vietos yra mėgstamiausios aktyviam laisvalaikiui, turime jaunimo sprendimą ir aiškų šių vietų žemėlapį, tereikia pasistengti, kad jose netrūktų sąlygų ir galimybių jauniems žmonėms“, - kalbėdama apie akciją jos rezultatus vertino Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Akcija „Rezervuota jaunimui“ atskleidė, kad jaunimas prie savo mėgstamų vietų priskiria atvirus jaunimo centrus ir atviras jaunimo erdves – beveik kiekvienoje savivaldybėje atviras jaunimo centras ir atvira jaunimo erdvė buvo įtraukta į jaunimo mėgstamiausių vietų sąrašą.

Ministrė A. Pabedinskienė pabrėžė, kad norint prisitaikyti prie jaunų žmonių poreikių ir kurti palankią ir patrauklią infrastruktūrą, svarbu jaunuolius išgirsti bei nustatyti jų poreikius. Taigi, pačių jaunų žmonių sudarytas mėgstamiausių ir dažniausiai lankomų vietų žemėlapis itin svarbus darbe su jaunimu, nes jaunuoliai patys nurodė jų poreikius geriausiai išpildančias erdves.

Kalbėdami apie akcijos rezultatus Algimanta Pabedinskienė džiaugėsi, kad jaunimas itin teigiamai vertina jiems kuriamas erdves, kuriose jie gali jaustis saugūs, rasti veiklos, pabendrauti su bendraamžiais. Lietuvoje šiuo metu veikia 24 atvirieji jaunimo centrai ir 88 atvirosios jaunimo erdvės, o iki 2016 m. planuojama, kad tokių centrų ir erdvių skirtų jaunimui veiks apie 170.

Jaunimo reikalų departamento direktorius Mindaugas Kuliavas apžvelgdamas vykusią akciją teigė: „Labai svarbu inicijuoti ir skatinti tokias iniciatyvas, kurios būtų iš tiesų įdomios ir aktualios jauniems žmonėms. Tokiu būdu jie noriai prisideda prie problemų identifikavimo, tinkamų sprendimų paieškos. Ši akcija puikus pavyzdys, kad tinkamai parinktos formos įtraukia didelį skaičių jaunų žmonių ir skatina aktyviai išsakyti savo nuomonę. Akcijos rezultatai parodė, kad dabartinis jaunas žmogus mėgsta aktyviai leisti savo laisvalaikį, jam svarbi saugi ir jo poreikius atitinkanti aplinka“.

Su akcijos „Rezervuota jaunimui“ rezultatais galite susipažinti čia.

Visas akcijos metu rezervuota vietas galite rasti „Rezervuota jaunimui“ internetiniame puslapyje: www.rezervuotajaunimui.lt

 

JRD Informacija

Shadow up