kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Advento pradžia Riešės vaikų darželyje

Paskutinįjį lapkričio penktadienį Riešės vaikų darželyje buvo surengta Advento sutiktuvių šventė, kurios idėjos autorės auklėtoja Jolanta Verbilienė ir meninio ugdymo pedagogė dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė. Nors šventė tradicinė ir vyksta kiekvienais metais, vis dėlto šįkart ji buvo ypatinga. Tėveliai savo vaikams parengė staigmeną – jie sutiko tapti aktoriais ir vaidinti lietuvių liaudies pasakoje „Saulės vaduotojas“, tapdami Saule, karaliumi ir karaliene, karalaičiu, princesėmis, meška, katinėliu ir t. t.


Tėveliai labai atsakingai ruošėsi vaidinimui – mokėsi tekstus, siuvo drabužius, gamino dekoracijas, grupės auklėtoja Jolanta Verbilienė tapo spektaklio režisiere ir koordinavo visus parengiamuosius darbus. Prasidedant renginiui ore sklandė džiugus nerimas – pasaka ilga, labai daug veikėjų, tad vis atsklisdavo abejonė, ar patys mažiausieji nepradės nuobodžiauti, ar sugebės sekti visą veiksmą. Vis dėlto tik prasidėjus spektakliui, baimės išsisklaidė, lyg viena iš pagrindinių veikėjų – Saulė tikrai būtų visus dalyvaujančiuosius nušvietusi ir sušildžiusi. Vaikai nutilę ir, rodos, net pamiršę kvėpuoti žiūrėjo į pasikeitusius tėvelius.

Po spektaklio vaikai taip pat nudžiugino tėvelius padainuodami su šio renginio pagrindine Saulės tema susijusias daineles. Jie sėkmingai įveikė ir gan sudėtingą užduotį – išmoko kalėdiniam laikotarpiui ypač svarbią ir populiarią kalendorinių apeigų dainą „Kam tavo, vilkeli, akelės šviesios“ ir leido visiems susirinkusiems pajusti senąją bendruomenės dvasią.

Pasidžiaugę vieni kitais – ir tėveliai, ir vaikai kartu su renginį aplankiusiais svečiais – broliukais, sesutėmis ir kitais artimaisiais pratęsė džiugų buvimą kartu prie jaukaus ir šeimyniško vaišių stalo, pradėdami laukti šv. Kalėdų stebuklų.

dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė,
 Riešės vaikų darželio meninio ugdymo pedagogė ir

 LEU Muzikos katedros dėstytoja

Shadow up