kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos paneigimo

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos paneigimo

2012-02-20

       Š.m. vasario 19 d. portale www.lrytas.lt buvo paskelbtas reportažas apie Vilniaus rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Neigiame reportaže paskleistą informaciją apie tai, kad rajone neva trūksta darželių lietuvių ugdomąja kalba.

       Informuojame, kad 61,3% Vilniaus rajono gyventojų sudaro lenkai, 22,4 % - lietuviai. Vilniaus rajone gyvenantiems asmenims sudaromos sąlygos ir užtikrinama galimybė rinktis vaikų ugdymą ir lietuvių, ir lenkų, ir rusų kalbomis.     

      Vilniaus rajone veikia 26 savivaldybei priklausančios ikimokyklinio ugdymo įstaigos. 2010 m. jose veikė 42 ikimokyklinio ugdymo grupės lietuvių ugdomąja kalba, 41 grupė - lenkų ugdomąja kalba, 2 - rusų ugdomąja kalba, 2011 m. lietuvių ugdomąja kalba veikė 50 grupių, lenkų ugdomąja kalba – 51, rusų ugdomąja kalba – 2. Taigi per metus papildomai buvo atidarytos 8 grupės lietuvių ugdomąja kalba ir 10 grupių lenkų ugdomąja kalba.

      Taip pat informuojame, kad Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje veikia dar 2 Švietimo ir mokslo ministerijai priklausančios ikimokyklinio ugdymo įstaigos: (Mickūnų ir Rudaminos vaikų lopšeliai-darželiai), kuriose veikia ikimokyklinio ugdymo grupės tik lietuvių ugdomąja kalba. Šių ugdymo įstaigų duomenys neįeina į Savivaldybės švietimo statistiką, tačiau ten ugdomi mūsų savivaldybės gyventojų vaikai. Taigi lietuvių ugdomąja kalba ikimokyklinių įstaigų yra daug daugiau, negu rodo statistiniai duomenys.

 

Shadow up