kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Sėkmingas Nemenčinės Gedimino gimnazijos bendradarbiavimas su Vilniaus Gedimino technikos universitetu

2015 m.  balandžio 10 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko seminaras „Mokinys – ugdymas karjerai – studentas‘2015“, kuriame anglų k. mokytojos E. Baliukevič ir I. Stankevičienė skaitė pranešimą apie bendradarbiavimo su VGTU galimybes.


Pranešime buvo kalbama apie Nemenčinės Gedimino gimnazijos  sėkmingą bendradarbiavimą su Vilniaus Gedimino Technikos Universitetu. Šis  bendradarbiavimas vykdomas siekiant sudaryti sąlygas moksleiviams susipažinti su universitetu, jo mokymo baze, studijų programomis, priėmimo sąlygomis bei studijų universitete galimybėmis. Šiais mokslo metais į šį bendradarbiavimą  įtraukėme ir tarptautinių Nordplus Junior projektų „Mano karjera – mano ateitis“ ir „Mokytis ar dirbti“ dalyvius.  

Projektų metu mokiniai supažindinami su darbo rinkos pasiūla ir paklausa. Šie įgūdžiai padės jiems pasirinkti  karjerą bei padidinti jų konkurencingumą darbo rinkoje. Taip pat siekiama plėtoti mokytojų pedagoginius įgūdžius dalijantis geriausia praktika kiekvienoje šalyje.

Mainų metu mokiniai lygino švietimo sistemas, ypatingą dėmesį skyrė studijų galimybėms, taip pat aplankė aukštąsias mokyklas abiejose šalyse, jų tarpe ir VGTU, ir iš arčiau susipažino su studijų programomis, jų panašumais bei skirtumais. Mokiniai sudarė klausimyną, kuriuo siekė sužinoti bendraamžių požiūrį į studijas ir darbą.

Seminaro metu savo nuomonę išsakė ir du Nordplus Junior projektų dalyviai, Nemenčinės Gedimino gimnazijos II g klasės mokiniai G. Kalvinskaitė ir D. Redeckas. Jie pasidalino ekskursijos ir paskaitų, kurias vedė VGTU atstovai įspūdžiais. D. Redeckas  pasakojo, kad „Nordplus Junior projekto „Mano karjera – mano ateitis“ metu tiek mūsų mokyklos, tiek Latvijos mokiniai susipažino su galimybėmis studijuoti VGTU.  Sužinojome, kad studentai gali dalyvauti tiek moksliniuose tyrimuose, tiek ir praktiniuose mokymuose. Taip pat lankėmės statybinių konstrukcijų ir pastatų energetikos studijų programos laboratorijose. Jose dėstytojai pasakojo apie ten atliekamus darbus ir praktiškai pademonstravo medžiagų atsparumo bandymus.  Pažinome universitetą iš arčiau,  sužinojome apie įvairių studijų galimybes. G. Kalvinskaitė parodė savo kurtą filmuką apie šią patirtį.

Labai džiaugiamės, kad VGTU suteikia galimybę ir maloniai priima ne tik Lietuvos mokyklų mokinius, bet ir  tarptautinių projektų dalyvius.

Straipsnio autorės, partnerystės projekto koordinatorės
anglų k. mokytojos metodininkės
Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė

Shadow up