kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Finišavo projektas „Gyventi šeimoje – išmokstama“

Rugsėjo 2 d. prasidėjęs ir 11 savaičių trukęs projektas „Gyventi šeimoje – išmokstama“ baigėsi. Projektą vykdė VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ drauge su partneriais  Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriumi ir Nemenčinės daugiafunkciniu kultūros centru.


Šis projektas apėmė: 11 savaičių rengimo šeimai grupes, 1 savaitės stovyklą bei socialinio darbuotojo bei socialinio pedagogo mobilios ir stacionarios konsultacijos. Veiklos skirtos 14 – 18 metų vaikų globos namuose gyvenančiam jaunimui bei Nemenčinės m. ir apylinkių jaunimui. Kiekviena jaunimo grupė turėjo užsiėmimus kartą per  savaitę.

Šių grupių rezultatas – jauni žmonės išmokę planingai ir apgalvotai kurti šeimą. Nuo šiol jie turės bazinius įgūdžius, gebės atsakingai kurti lytinį gyvenimą. Yra įgalinti ieškoti kompromisų tarpusavio santykiuose.

Dalyvė Karolina: „Mes planavome, kad baigsime mokyklą, tęsime mokslus, rasime darbą, kursime šeimą. Bet taip galvoti yra mažai. Gyvenime reikia viską konkretizuoti. Baigsiu gimnaziją, pradėsiu mokytis profesinėje mokykloje ir įgysiu virėjos kvalifikaciją, pradėsiu dirbti viešbučio restorane. Kol mokysiuos gyvensiu bendrabutyje. Dirbsiu nespecializuotus darbus. Sukursiu šeimą ir gims 2 vaikai... Reikia viską konkretizuoti, viską planuoti.“

Dalyvis Julius: „Prieš akis vaizdai aborto rezultato nuotraukų. Mintyse patirtys visų panelių, kurios ryžosi šiam žingsniui ir vaikinų, kurie jų nepalaikė ir akimirksniui išgaravo iš jų gyvenimų... Reikia būti stipriam, nes visada yra išeitis, žmonės, kurie padės.“

Dalyvė Julija: „Nesitikėjau, kad bus taip įdomu. Galėjome drąsiai kalbėti apie viską. Labai įdomi buvo stovykla ir visi tie susitikimai su svečiais: advokatu, vestuvių planuotoja. Gaila, kad projektas baigėsi.“

Jaunimo grupės spalio 26 – 30 dienomis turėjo savaitę trunkančią stovyklą rudens atostogų metu. Į stovyklą atvykę jauni žmonės atliko įvairaus pobūdžio patyriminius pratimus, dalyvavo diskusijų ratuose, organizavo piešinių parodas, formavo draugystę ir vystė komandinį darbą, rengė paskaitas ir prezentacijos.

Stovyklos metu jaunuoliai susitiko su šeimos mediatoriumi - advokatu Mindaugu Vaičiūnu. Sužinojo apie pagalbos būdus išsaugant santuoką. Susitiko su vedybų planuotoja Ieva Šėmienė, kuri papasakojo apie daugybę su santuoka susijusių įdomių faktų. Jaunimui buvo suorganizuota išvyka į Šeimos planavimo institutą, kur su specialiste Valerija Masenko aptarė šeimos planavimo klausimus. Savo gyvenimo patirtimi pasidalino pastorius Gerimantas Gaigalas bei švenčių organizatorė Indrė Stonkuvienė. Stovykloje vaikai patys gaminosi maistą ir prisiėmė buityje reikalingus šeimos vaidmenis.

Stovyklos, grupinių užsiėmimų bei konsultacijų metu su jaunimu dirbo kvalifikuoti ir didelę patirtį stovyklų organizavime ir konsultacijų vaikams ir jaunimui vykdyme turintys specialistai.

Projekto veiklas vykdanti socialinė pedagogė Evelina Stankevičienė: „Po grupinių susitikimų su jaunuoliais jaučiuosi pakylėtai – jaunuoliai itin motyvuoti, leidžiasi į diskusijas, ryškios vertybinės orientacijos. Manau, kad per susitikimus ir konsultacijas vyksta abipusis augimas – paauga jaunuoliai, paaugu ir aš. Mūsų susitikimai stipriai paremti emocijomis – kiekvienam iš mūsų tenka išgyventi visą diapazoną emocijų – šviesių ir tamsių. Socialinė darbuotoja Eva Gedris: „Pradėjus dirbti su jaunimu per seminarus buvau teigiamai nustebusi. Supratau, išgirdau iš jų, kad poreikis tokiems susitikimams yra didelis. „Mums 14 metų ir jums rūpi mūsų nuomonė apie meilę?“. Žinoma mums rūpi. Jaunimas labai tiksliai įvardina savo vertybes, drąsiai svajoja ir kuria planus, ir tai yra nuostabu. Džiaugiuosi, kad galiu padėti jiems sudėlioti savo prioritetus, saugiai ir atvirai kalbėti jiems svarbiais klausimais. Galbūt jie iš savo tėvų šeimų daugiau dalykų „nepaimtų“ nei „paimtų“, bet jaunimas tiki, kad gyventi šeimoje išmokstama. To mes kartu ir siekiame.

Projektą finansuoja: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projektą vykdo: VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“

Projekto partneriai: Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyrius ir Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras.

Vaikų ir paauglių socialinio centro užimtumo specialistė
 Eva Gedris

Shadow up