kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 





Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bus atgaivintas istorinių vietovių kraštovaizdis

Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau kryptingai dirba puoselėdama rajono gyvenviečių patrauklumą, siekdama išsaugoti kultūrinį savitumą, gerina ir kuria saugias, tvarkingas bei gražias erdves tiek vietos gyventojams, tiek atvykstantiems svečiams – 2016 m. liepos 1 d. Vilniaus rajono taryba pritarė projekto „Pikeliškių ir Mozūriškių dvarų želdynų teritorijų kraštovaizdžio arealų sutvarkymas“ įgyvendinimui.


Įsikūręs Riešės seniūnijoje Pikeliškių dvaras, kurio istorija siekia net XVIII a. pradžią, atnaujins savo kraštovaizdį. Projekto metu bus sutvarkytas dvarą iš visų pusių juosiantis parkas: sutvarkyta augalija, įrengti pėsčiųjų takai, poilsio vietos ir kitos funkcinės zonos. Taip pat bus sutvarkyti parko teritorijoje esantys vandens telkiniai: Pikeliškių ežero pakrantė, dvaro parko kūdra ir kanalas.

Mozūriškių dvaras – tai Zujūnų seniūnijoje išsidėstęs XIX–XX a. kultūros ir istorijos paveldo objektas, garsus savo praeitimi. Šiuo projektu prasidės Mozūriškių dvarvietės kraštovaizdžio atgaivinimas: bus įrengti gėlynai ir želdiniai, pėsčiųjų takai, suoliukai, stendai, išvalyta kūdra. Autentiškai Mozūriškių dvaro teritorijos dvasiai atkurti bus atidengti dvaro parką juosiantys pylimai. Taip pat ketinama sutvarkyti įvažiavimą ir įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Ateityje Savivaldybė planuoja įgyvendinti ir dvaro pastato rekonstrukcijos projektus.

Tinkamai sutvarkyti Pikeliškių ir Mozūriškių dvarų kraštovaizdžiai suteiks teritorijoms ypatingos dvasios ir jaukumo bei bus pritaikyti gamtos ir kultūros paveldo lankymui ar poilsiui. Patogi geografinė padėtis, įdomi istorija bei graži gamta sudaro palankias sąlygas dvaro sodyboms tapti atvykstančių ir vietinių turistų grupių traukos centru.

Numatomas priemonių įgyvendinimui reikalingų finansinių išteklių poreikis – apie 593 tūkst. eurų, o priemonių įgyvendinimo trukmė – ne ilgesnė kaip 36 mėn.

Siekiant Pikeliškių ir Mozūriškių kultūros vertybes paversti reprezentatyvia ir jaukia rajono gyventojų susibūrimo vieta, o taip pat skatinti dialogą su visuomene, projekto įgyvendinimo metu nuolatos bus rengiami viešieji pasitarimai.

Šiuo metu yra pradedamas rengti Pikeliškių dvaro parko sutvarkymo projektas. Kviečiame teikti savo pasiūlymus, kurie padėtų sukurti išskirtinę, įdomią ir savitą erdvę, el. p. miroslav.prokopovic@vrsa.lt bei dalyvauti pirmajame viešajame susitikime su visuomene, kuris įvyks 2016 m. liepos 27 d. 14 val. Riešės seniūnijoje (Sporto g. 3, Riešės k., Vilniaus r.).

Susipažinti su Visuomenės dalyvavimo kraštovaizdžio tvarkyme programa, pateikti pasiūlymus bei sekti aktualią projekto eigos informaciją galite čia

Shadow up