kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šildymo sezono laikotarpiu saugokite savo namus

Prasidėjus šildymo sezonui dažniau pasigirstama apie užsiliepsnojusius ar sudegusius gyvenamuosius namus, kuriuose kilę gaisrai dažnai pridaro neatitaisomos žalos. Ar atvėsus orams sėkmingai pradėsime šildymo sezoną, ar naudosime tvarkingas krosnis ir išvalytus dūmtraukius, ar saugosime savo namus? Visa tai priklauso nuo mūsų pačių supratimo ir atsakingumo. Šaltuoju metų laikotarpiu gaisrus lemia ne tik neatsargus krosnių ir židinių kūrenimas, bet ir neteisingas jų įrengimas bei priežiūros stoka.


Siekdami apsaugoti Jūsų gyvenamąjį būstą nuo gaisro, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai ragina būti atsakingais ir atidiems bei kiek įmanoma apsisaugoti nuo gaisrų.

Kviečiame įsidėmėti svarbiausias priešgaisrinio saugumo taisykles šildymo sezono metu:

  • Prieš intensyvų kūrenimą krosnis būtina patikrinti, sutvarkyti ir išvalyti dūmtraukius.
  • Būti atsargiems prakurai naudojant degalus ar kitus greitai užsiliepsnojančius skysčius. Stebėti, kad krosnis neperkaistų.
  • Jei iš kaminų kyla juodi dūmai, reikėtų išvalyti suodžiais aplipusius dūmtakius. Suodžiai dūmtraukių kanaluose gali užsidegti savaime ir sukelti gaisrą. Jei kyla balti dūmai – kaminas yra tvarkingas.
  • Kūrenant šlapiomis malkomis dūmtraukiai užsikemša greičiau, todėl juos reikia apžiūrėti kas 2 savaites, kūrenant sausomis – privalu valyti prieš kiekvieną šildymo sezoną. Suodžių kamine ar židinyje bus mažiau, jei retkarčiais kūrensite drebulės malkomis.
  • Įrenginių sienelėse atsiradusius įtrūkimus ir plyšius būtina kuo skubiau užtaisyti. Pro juos gali išlėkti kibirkštys ir sukelti gaisrą.
  • Prie krosnių patartina įrengti nedegų pagrindą arba prikalti skardos lakštą, kad iš krosnies iškritusios žarijos neuždegtų grindų. Negalima malkų ar kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų bei palikti atvirų pakuros durelių.
  • Nepatikėkite besikūrenančios krosnies priežiūros vaikams.
  • Neišeikite iš namų, palikę besikūrenančią krosnį.
  • Iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės. Didžiulį pavojų gyvybei kelia net tik ugnis, bet ir kūrenimo metu susidariusios smalkės.
  • Įsigykite bei gyvenamosiose patalpose įsirenkite autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.

Ne ką mažiau aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Prieš naudodamiesi elektriniais šildymo prietaisais susipažinkite su jų eksploatavimo taisyklėmis.

Stenkitės neperkrauti elektros instaliacijos, dėl ko gali perkaisti laidai ir įvykti trumpas jungimasis. Taip pat būtina prisiminti, kad elektrinius šildymo prietaisus draudžiama statyti ant degaus paviršiaus, arti užuolaidų ir baldų.

 

Kad būtų išvengta žmonių žūčių ir ugniagesiai galėtų laiku atskubėti į pagalbą, užtikrinkite gaisrinių automobilių privažiavimą prie pastatų, vandens telkinių, hidrantų, neužstatykite jų transporto priemonėmis, o atokiose kaimo vietovėse išeikite jų pasitikti.

Kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsdami kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Shadow up