kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vėlinių išvakarėse – tvarkinga Vilniaus rajono kapinių aplinka

Artėjant Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo dienoms, kaip ir kasmet, Vilniaus rajono seniūnijos stropiai pasirūpino, kad apleistos kapavietės nebūtų paliktos likimo valiai. Vėlinių išvakarėse visos rajono laidojimo vietos šyla nuo žvakių liepsnos, gėlių žiedų, ramybės ir susikaupimo.


Šių metų balandžio mėnesio duomenimis Vilniaus rajono savivaldybėje yra 186 kapinės, iš kurių veikia – 92. Pastarąją savaitę visose 23 Vilniaus rajono seniūnijose nestigo veiklos: buvo organizuojamos talkos, grėbiami lapai, genėjami medžiai ir krūmai, tvarkomi neprižiūrimi kapai, memorialai, paminklai. Seniūnijų darbuotojams talkino ne tik laikino pobūdžio teritorijos tvarkymo darbus atliekantys asmenys, bet ir švietimo įstaigų mokiniai su auklėtojais, seniūnaičiai bei vietos gyventojai.

Šiemet Rudaminos seniūnija apleistoms kapavietėms skyrė didelį dėmesį: kartu su Ferdinando Ruščico gimnazijos mokinių taryba aplankė apleistus kapus ir uždegė žvakes, sutvarkė neprižiūrimus kapus Rudaminos kaimo kapinėse, karių kapines ir Daubėnų kaimo neveikiančias katalikų kapines.

Kalvelių seniūnijoje pastarąsias dvi savaites viešųjų darbų darbininkų pagalba buvo nušienautos kapinės, sugrėbti lapai, sutvarkytos neprižiūrimos kapavietės. Šiandien seniūnijos darbuotojai uždegs žvakes ir padės gėlių ant šių Anapilin išėjusių žmonių kapų: iškilių visuomenės veikėjų, karo dalyvių, kunigų, giminaičių neturinčiųjų mirusiųjų.

Šatrininkų seniūnijos darbuotojai pasirūpino ne tik kapinių, bet ir Vėliučionių kaimo Žydų genocido paminklo teritorijos sutvarkymu. Senas, dar 1951-aisiais metais pastatytas paminklas yra miškingoje vietoje ir kenčia nuo aplinkos poveikio. Istorinės atminties vieta sutvarkyta, nušienautas priėjimo takelis, uždegtos žvakutės ir padėti gėlių vainikai.

Kaip ir kiekvienais metais Nemenčinės seniūnijos darbuotojai kartu su Vilniaus krašto etnografinio muziejaus darbuotojais ir kitų seniūnijų atstovais aplankė neveikiančias rajono kapines, bendra malda pagerbė mirusiuosius, padėjo vainikėlius ir uždegė žvakes. Viešųjų darbų ir visuomenės naudingos veiklos darbininkų pagalba sutvarkyti Eitminiškių, Purnuškių veikiančios kapinės, sugriebti lapai, nušienauta žolė. Taip pat sutvarkyti Barunėlių, Radžiulių ir Mileikių neveikiančios kapinės, kunigų kapai prie bažnyčios.

Gražiai sutvarkyta aplinka Vėlines pasitiks ir Sudervės seniūnijos kapinės: nušienauta, surinkti nukritę lapai ir šiukšlės. Neveikiančiose kapinėse, kurių seniūnijoje yra šešios, pataisyti kapaviečių statiniai, prie Vabalių kaimo neveikiančių kapinių sutvarkytas kelias.

Intensyviai tvarkytos ir Buivydžių seniūnijos teritorijoje esančios Buivydžių veikiančios kapinės bei Girdžiūnų ir Šventininkų neveikiančios kapinės: sugrėbti ir išvežti lapai, nupjauta pernykštė žolė, pagal galimybes pataisyti aplinkos paveikti paminklai.

Marijampolio seniūnijoje sutvarkyta kapinių teritorija, atnaujinti apleisti kapai ir paminklai. Tradicinius lapų ir spyglių grėbimo, nukritusių šakų surinkimo darbus atliko seniūnijos darbuotojai kartu su laikino pobūdžio teritorijos tvarkymo darbus dirbančiais darbuotojais bei savanoriais.

Septyniolika kapinių besirūpinanti Rukainių seniūnija, juose nuolat užtikrina tvarką: atliekami sezoniniai darbai, šienaujama, tvarkomi želdiniai, organizuojamas šiukšlių išvežimas. Šiemet, pasitelkdami viešųjų darbų darbininkus, seniūnijos darbuotojai sutvarkė apleistus ir neprižiūrimus kapus.

Nemėžio seniūnija atliko būtiniausius savo teritorijoje esančių kapinių valymo darbus bei  užsakė techniką šiukšlių išvežimui.

Neprižiūrėtų kapaviečių nebeliko ir Dūkštų, Bezdonių seniūnijose.

Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centras bei Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla organizavo gražią akciją „Uždek žvakutę ant užmiršto kapo“, kurios metu sutvarkytos Parudaminio ir Juodšilių kapinės, o taip pat karių kapai Skorbutėnų kaime.

Pamiršti ir apleisti kapai – Vėlinių skaudulys. Tačiau seniūnijų atstovai patikino, kad dauguma gyventojų nėra abejingi – tie, kurie atvažiuoja aplankyti savųjų mirusiųjų, neretai paaukoja gėlių ir žvakių apleistiems kapams. 

Shadow up