kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės Gedimino gimnazijoje Kroatijos Respublikos ambasada Lietuvoje pristatė parodą ,,Kroatija iš paukščio skrydžio“

Lapkričio 7 diena Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijai buvo išskirtinė diena, nes pirmą kartą šios gimnazijos istorijoje svečiavosi tokio aukšto rango svečias – Kroatijos Respublikos ambasadorius, laikinasis reikalų patikėtinis, ministras patarėjas ponas Krešimiras Kedmenec.


Ambasadorius atvyko į Nemenčinę su gražia ir prasminga misija – supažindinti su Kroatijos Respublika, viena iš Europos sąjungos šalių, su jos nuostabaus grožio gamta ir kurortais, su šalimi, kurios kultūrą formavo dar senovės romėnai ir graikai.

Nemenčinės miesto gyventojai šį savaitgalį turėjo galimybę Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje pasiklausyti garsių Kroatijos atlikėjų Mario Perestegi (vargonai) ir Dario Teskera (trimitas) koncerto.

Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktorė D. Losinskienė padėkojo  Kroatijos Respublikos ambasadoriui už galimybę pažinti šios šalies grožį, kultūrą ir jos tradicijas per Davoro Rostuhar parodos „Kroatija iš paukščio skrydžio“ nuotraukas.

Į parodos atidarymą atvyko garbingi svečiai: Vilniaus r. savivaldybės mero pavaduotojas Robert Komarovski, Vilniaus r. savivaldybės švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Sofija Ryžova, Nemenčinės pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič, Nemenčinės miesto seniūnas Mečislav Borusevič, Nemenčinės švento arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas Arūnas Kesilis,  Nemenčinės vaikų darželio direktorė Ivona Voinič, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos mokiniai. Malonu, kad parodos atidaryme dalyvavo ir Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vykdomo tarptautinio Nordplus projekto „Local imployment“ („Vietinis įdarbinimas“) dalyviai iš Suomijos ir Latvijos. Projekto dalyviai savo įspūdžius apie parodą išsakė įvairiomis kalbomis: suomių, švedų, latvių, lietuvių ir anglų. Malonu buvo išgirsti tiek daug Europos kalbų vienoje vietoje!

„Esame europiečiai, kaip viena šeima, bet kartu bendradarbiaudami išsaugome savo kultūrą ir tautinį tapatumą“,- sakė gimnazijos direktorė D. Losinskienė.

„Gera pamatyti, kad po Europą keliauja ne tik moksleiviai, dalyvaudami tarptautiniuose projektuose, kaip mes, bet ir 25 įspūdingų fotografijų paroda. Niekada neteko skraidyti oro balionu, bet iš paukščio skrydžio viskas atrodo nepaprastai įdomu. Paroda sukelia norą aplankyti šią nuostabią šalį – Kroatiją. Ačiū parodos autoriui ir organizatoriams!“- sakė mokiniai.

Džiugu, kad šis susitikimas turės tęsinį – lapkričio 10 d. įvyks interaktyvios Kroatijos istorijos, geografijos, kalbos bei kultūros pamokos Gedimino gimnazijoje bei Konstanto Parčevskio gimnazijoje.

                            

Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktorė D. Losinskienė
ir pavaduotoja ugdymui J. Stankevičienė

Shadow up