kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvos savivaldybių indekse Vilniaus rajonas – 11 vietoje

Šeštus metus iš eilės Lietuvos laisvosios rinkos institutas leidžia susipažinti su Lietuvos savivaldybių indekso tyrimo rezultatais, paskelbdamas 6 didžiųjų ir 54 mažųjų savivaldybių veiklos vertinimus.


Šiais metais Vilniaus rajono savivaldybė tarp 54 Lietuvos mažųjų savivaldybių pakilusi per 9 pozicijas bei užėmusi 11 vietą surinko 65,9 balus iš 100. Labiausiai pagerinti pozicijas šiais metais Savivaldybei padėjo geresni įvertinimai „Turto valdymo“, „Komunalinių paslaugų“ bei „Sveikatos ir socialinės rūpybos“ srityse.

Vilniaus rajono savivaldybė lenkia 51-ą savivaldybę „Investicijų ir plėtros“ bei „Mokesčių“ srityse surinkusi 75 balus. Gerąsias permainas investicijų srityje rodo ir šiais metais gautas „Auksinių krivulių“ apdovanojimas už sėkmingai panaudotas Klimato kaitos specialiosios programos lėšas, įrengiant geoterminį šildymą Vilniaus rajono viešuosiuose pastatuose.

Vilniaus rajono savivaldybė lenkia 27 mažąsias savivaldybes „Sveikatos ir socialinės rūpybos“ srityje surinkusi net 93,6 balo (rajonų savivaldybių vidurkis siekia 62,4 balo). Lyginant su 2014 metais rajone 2015 metais sumažėjo socialinės pašalpos gavėjų dalis (2014 m. – 5,5 proc., 2015 m. – 4,4 proc.), taip pat būsto šildymo kompensacijos gavėjų dalis nuo visų gyventojų (2014 m. – 3,0 proc., 2015 m. – 2,4 proc.) bei ilgalaikių bedarbių dalis nuo visų bedarbių (2014 m. – 33,3 proc., 2015 m. – 29,6 proc.).

Vilniaus rajone, kaip nedaugelyje šalies savivaldybių, gyventojų skaičius nuolatos auga. Jau kurį laiką stebimas pastovus įmonių skaičiaus rajone augimas, didėja išduodamų verslo liudijimų skaičius. Jaunas šeimas ir verslininkus kurtis Vilniaus rajone vilioja mažesni mokesčiai, daugiau erdvės, jauki ir vaizdinga aplinka, o taip pat ir sostinės artumas. Džiugu, kad kuriamos naujos darbo vietos prisideda prie ilgalaikių bedarbių bei socialinės pašalpos gavėjų sumažėjimo.

Tyrimų rezultatai skelbia, jog Vilniaus rajono savivaldybė lenkia 15 savivaldybių skaidriai ir tikslingai naudodama turimas biudžeto lėšas. Vilniaus r. savivaldybė 2015 m. turėjo mažiau nuosavų pastatų ir patalpų nei 2014 m., taip pat daugiau jų įtraukė į parduodamų objektų sąrašą, tai rodo, kad turtas valdomas geriau, atsisakoma nereikalingų patalpų.

Vilniaus rajono savivaldybė lyginant su kaimyninėmis savivaldybėmis pasižymi didžiausia išlaidų dalimi perkant Nevyriausybinių organizacijų paslaugas nuo savivaldybės skirtos sumos socialinėms paslaugoms (2015 m. – 35,6 proc.) bei didžiausiu išduotų statybos leidimų skaičiumi. Taip pat 2015 metais Savivaldybė pasižymėjo, kaip viena mažiausiai laiku neišnagrinėjusi gyventojų prašymų.

Būtina paminėti, kad kasmet Savivaldybės reitingas auga. Pernai Vilniaus rajono savivaldybė pakilo per 19 pozicijų (palyginus su 2014 m.) surinkusi 50,6 balo iš 100 ir indekse užėmė 20 vietą.

„Vilniaus rajonas – dinamiškai besivystantis, aiškią ateities viziją ir strategiją turintis rajonas. Lietuvos mažųjų savivaldybių indekse lyginant su 2015 m. pakilome per 9 vietas – esame 11, o nuo 10 vietos mus teskiria 0,1 balo. Visa tai atspindi mūsų darbo rezultatą. Ir toliau dirbsime žmonių labui, kad rajono gyventojams čia būtų patrauklu ir gera gyventi, dirbti ir leisti laisvalaikį“, - sakė Vilniaus rajono merė Marija Rekst.

Kasmet auganti Vilniaus rajono savivaldybės pozicija Lietuvos savivaldybių indekse priklauso nuo sugebėjimo taupyti mokesčių mokėtojų pinigus, skaidriai naudoti biudžeto lėšas, skirti mažiausius mokesčius verslo liudijimams bei žemą vidutinį žemės mokesčio tarifą.

Susipažinti su 2016 metų Lietuvos savivaldybių indeksu galite čia.

Shadow up