kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kolektyvas „Kapela Świętojańska” paminėjo jubiliejinę sukaktį

Liaudies dainos ir muzikos puoselėtoja „Kapela Świętojańska“, vadovaujama Zigmonto Ždanovič, šeštadienį savo melodijomis džiugino žiūrovus, susirinkusius į kolektyvo 25-metį.


Sužionių kultūros namų salė buvo perpildyta ir žmonių, ir teigiamų emocijų. Pasiklausyti linksmų, gyvybingų dainų atvyko tiek vietiniai ir kaimyninių seniūnijų gyventojai, tiek garbūs svečiai: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos Seimo frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė, Seimo nariai Michal Mackevič ir Zbignev Jedzinski, Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Robert Komarovski, Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje atstovas Lukaš Kazmierčak (Łukasz Kaźmierczak) ir kiti kapelos gerbėjai.

Viso vakaro metu netrūko kapelos kūrybai būdingų linksmų dainų. Koncerto metu jubiliatams išsakyta daug šiltų žodžių ir linkėjimų, įteikta padėkos raštų, gėlių ir atminimo dovanų. Sveikinimo žodį tarė ir vicemeras Robert Komarovski, kuris dėkojo už Vilniaus krašto kultūros paveldo puoselėjimą, linkėjo tolesnės meninės sėkmės, energijos ir sveikatos, kad kapelos dainos skambėtų dar ne vieną ketvirtį amžiaus.

Kolektyvas dovanojo smagią šventinę programą: scenoje pasirodė esamieji ir buvusieji jos nariai, kurie grojo įvairiausiais instrumentais nuo akordeono ir smuiko iki senovinės skalbimo „tarkos“. Skambėjo lenkų liaudies ir populiari muzika, taip pat čigonų, totorių, žydų ir ukrainiečių dainos.

1991 metais kolektyvą „Kapela Świętojańska“ įkūrė Ivan Špakov, Sužionių kultūros namų direktorius. Šiuo metu jai vadovauja Zigmont Ždanovič. Kapela vienija dainavimo ir muzikos mėgėjus iš Sužionių ir artimųjų gyvenviečių. Visą kapelos gyvavimo laikotarpį jos repertuare atsispindėjo Vilniaus krašto daugiakultūriškumas, kai kurių dainų žodžių autoriais yra patys nariai. Jubiliejaus proga kapela įrašė savo pirmąjį albumą pavadinimu „Grajcie muzykanci!“ (Grokite, muzikantai!). 

Nuotr: Ivona Klimaševska
L24.lt 


Shadow up