kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dėl būsto dienos minėjimo

Respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į Lietuvos Respublikos aplinkos ministrą su prašymu įteisinti Lietuvoje Būsto dalyvių šventės dieną. Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, atsižvelgęs į Jungtinių Tautų iniciatyvą kiekvienais metais pirmąjį spalio pirmadienį minėti pasaulinę HABITAT dieną, nustatė, kad ir Lietuvoje kasmet pirmąjį spalio pirmadienį bus minima Būsto diena. Pasaulinė HABITAT diena ("Pasaulinė (pasaulio) miestų ir būsto diena"), skirta atkreipti visuomenės dėmesį į gyvenimo kokybės problemas gyvenvietėse, pažymima nuo 1986 metų. Ją nustatė Generalinės Asamblėjos 40-ji sesija pagal JT Gyvenviečių komisijos rekomendacijas. Ministras pritarė, kad ta proga būtų organizuojami ir inicijuojami šiai dienai skirti renginiai, kurie skatintų vyriausybines ir nevyriausybines organizacijas, švietimo ir mokslo institucijas, verslo atstovus ir kitus būsto sektoriaus subjektus dalyvauti kuriant darnią gyvenamąją aplinką ir siekti, kad kiekvienas žmogus turėtų saugius namus su oraus, sveiko ir visaverčio gyvenimo perspektyva.

Šiais metais spalio 1 dieną Būsto diena bus minima Lietuvoje pirmą kartą. Šia proga Aplinkos ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė ir Respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai, dalyvaujant Savivaldybių asociacijai ir kitoms organizacijoms,  rengia šventinį minėjimą Vilniaus miesto Rotušėje, kurio metu bus pagerbiami labiausiai nusipelnę Respublikos būsto dalyviai. Šventinio minėjimo rengėjai prašo iki šių metų rugsėjo 24 dienos pateikti nominantų kandidatūras. Su nominacijos nuostatais galima susipažinti Būsto rūmų tinklapyje www.bustorumai.lt .  Planuojama, kad Lietuvos Būsto dienos šventinis minėjimas taps tradicija, o ją kas met rengs pagal susitarimą vis kita savivaldybė ir būsto dalyvių organizacijos.

 Siūlome Jūsų savivaldybės teritorijoje taip pat organizuoti renginius, skirtus Būsto dienai paminėti ir pagerbti nusipelnusius savo savivaldybės Būsto dalyvius.

Papildomą informaciją galite gauti paskambinę telefonu 867385290, 8 5 2611003 ir elektroniniu paštu info@bustorumai.lt


LIETUVOS BŪSTO DIENOS 2012 METŲ NOMINACIJŲ NUOSTATAI


Shadow up