kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nuo Naujųjų metų – didesnis dėmesys atliekų rūšiavimui ir parama visiems rajono gyventojams

Gruodžio 22 d. vykusiame Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo nuspręsta nuo 2017 m. sausio 1 d. pakeisti Vilniaus rajono gyventojams teikiamų paslaugų subsidijavimo skirstymą. Reaguojant į gyventojų poreikius buvo nutarta atsisakyti centralizuoto geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei centralizuoto šildymo subsidijavimo, o šiam tikslui skiriamas lėšas panaudoti dengiant dalį mokesčio už atliekų tvarkymą (1 ct už 1 kv. m. per mėnesį) visiems Vilniaus rajono gyvenamosios paskirties objektų savininkams, neturintiems įsiskolinimo už atliekų tvarkymą praėjusiais metais.


Sprendimas vieną lengvatą pakeisti kita priimtas atsižvelgiant į tai, kad iki šiol šilumos ir vandens subsidijomis naudojosi tik nedidelė dalis Vilniaus rajono gyventojų, kuriems nuotekų tvarkymas, geriamasis vanduo bei šilumos energija teikiami centralizuotai. Taip pat šiam sprendimui įtakos turėjo dvigubai padidėjęs mišrių komunalinių atliekų priėmimo į regioninę rūšiavimo gamyklą tarifas („vartų“ mokestis). Suprasdama, kad toks ženklus atliekų tvarkymo mokesčio padidinimas, tai papildoma finansinė našta gyventojams, rajono Taryba priėmė subsidijavimo pakeitimus, kad Savivaldybės teikiama parama galėtų naudotis visi Vilniaus rajono gyventojai, taip pat ir asmenys turintys gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą Vilniaus rajone.

„Augant gyventojų skaičiui, auga atliekų tvarkymo ir rūšiavimo apimtys, be to įgyvendinant Europos Sąjungos aplinkosaugos politiką bei Aplinkos ministerijos reikalavimus, šiais metais neišvengiamai padidėjo mišrių komunalinių atliekų tvarkymo kaštai Vilniaus regiono savivaldybėms – mišrių komunalinių atliekų priėmimo į rūšiavimo gamyklą tarifai. Mūsų tikslas yra rūpintis Vilniaus rajono gyventojais, užtikrinant jiems gerbūvį bei kuriant švarią ir saugią gyventi aplinką. Mes ir toliau kryptingai dirbame, kad gyventojams teikiamos paslaugos kainuotų kuo pigiau, o aplinka būtų švaresnė“, – gyventojų naudai priimtą Tarybos sprendimą pakomentavo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

Taip pat vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintų Vietinės rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo taisyklių nuostatas, kitu Tarybos sprendimu buvo numatyta nuo 2017 m. sausio 1 d. taikyti dvinarę rinkliavą už atliekų tvarkymą.

Dvinarė rinkliava už atliekų tvarkymą susideda ir pastoviosios ir kintamosios dalių. Rinkliavos pastovioji dalis, kuri skirta atliekų tvarkymo sistemos išlaikymui, bus skaičiuojama nuo nekilnojamojo turto ploto. Kintamoji dalis bus skaičiuojama pagal susidariusį atliekų kiekį bei priklausys nuo naudojamo konteinerio dydžio ir išvežimo dažnumo.

Siekiant mažinti mišrių komunalinių atliekų kiekius, nuo kurių priklauso rinkliavos kintamoji dalis, Vilniaus rajono savivaldybė skatina gyventojus atsakingai rūšiuoti atliekas. Tam gyventojams yra nemokamai dalinami individualūs rūšiavimo konteineriai.

Verta pabrėžti, kad nuo Naujųjų metų individualių namų savininkams, kurie naudojasi 240 litrų talpos mišrių atliekų konteineriais, taikant maksimalų apmokestinamą plotą (125 kv. m.), metinis rinkliavos mokestis nesikeis, o tiems, kurie atliekų rūšiavimui naudos individualius rūšiavimo konteinerius – atpigs net 11,3 proc. Daugiabučių gyventojams metinis rinkliavos mokestis keisis nežymiai – iki 1,7 proc. Gyventojai, nesinaudojantys gyvenamosios paskirties nekilnojamuoju turtu, kaip ir anksčiau bus atleidžiami nuo rinkliavos mokesčio.

Prisiminkime, kad atliekų rūšiavimas atveria galimybę ne tik efektyviai ir taupiai tvarkyti žaliavas, bet ir daro didelį teigiamą poveikį mūsų gamtai. Todėl nebūkime abejingi ir rūpinkimės aplinka, kurioje gyvename, kasdien.

Atliekų tvarkymo taisyklės
Rinkliavos už atliekų tvarkymą nuostatai
Naujas rinkliavos lengvatų aprašas

Informacija apie rūšiavimo konteinerių dalinimą

Shadow up