kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prieššventinė mugė Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje

Gruodžio 22 d. Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje vyko šios įstaigos Psichikos sveikatos centro bei Nemenčinės poliklinikos Psichikos sveikatos centro surengta tradicinė rankdarbių mini mugė. Darbų, kuriuos galima įsigyti, autoriai - šių centrų lankytojai.


Prieššventinį ketvirtadienį viena poliklinikos salių atrodė tarsi Kaziuko mugė - gausu čia buvo įvairiausių rankdarbių, o viena moteris net verpė vilną su tikru verpstu.

Nemenčinės psichikos sveikatos centro darbuotoja Natalija Daudienė sakė, kad žmonės (daugiausia poliklinikos medicinos darbuotojai) noriai pirko rankdarbius - didžioji jų dalis buvo išparduota. Gauti pinigai papildys darbų autorių pinigines, o iš dalies - bendrą kasą, iš kurios bus perkamos medžiagos rankdarbiams bei centro lankytojų vaišės.

„Visai neblogai tuos rankdarbius sekasi pardavinėti. Ką gali žinoti, galbūt ir Kaziuko mugėje sudalyvausime. Turime labai gabių siuvėjų, mezgėjų, stengiamės joms pasiūlyti naujų idėjų, tiekiame medžiagas, tačiau jos ir pačios gali įgyvendinti savo sumanymus“, - apie darbą su centro lankytojais bei ateities planus pasakojo ponia Natalija. Esą dauguma žmonių, su kuriais jai tenka dirbti, kenčia nuo depresijos. Centre galima gauti maitinimą, išsiskalbti drabužius, galimybę užmegzti kontaktus - skurdžiau gyvenantiems iš kaimo atvažiuojantiems lankytojams tai yra labai svarbu. Kaip ir tai, kad čia gali atskleisti savo talentus.

Atminimui apie dalyvavimą prieššventinėje rankdarbių mugėje VšĮ Pagalbos ir informacijos šeimai tarnybos vedėja Algė Nariūnienė abiejų psichikos sveikatos centrų lankytojams įteikė padėkos raštus.

Vilniaus rajono centrinės poliklinikos Psichikos sveikatos centro vedėja Loreta Vitkutė-Maigienė, dėkodama už gražius rankdarbius, sakė, kad žmogus yra laimingesnis ir labiau patenkintas gyvenimu tada, kai dirba - tuomet ir sveikata būna geresnė.  O Centro vyr. socialinė darbuotoja Janina Šokaitienė priminė apie vertę, kurią turi kiekvienas žmogus, ir apie būtinybę dalintis vieniems su kitais, dovanoti.

„Noriu pasakyti, kad Jūsų dėka ir mes tampame turtingesni - dvasiškai turtingesni“, - pabrėžė J. Šokaitienė kreipdamasi į mini mugės dalyvius.

Padėkos žodžiai nuskambėjo ir iš psichikos sveikatos centrų lankytojų. Vienas jų - Ivanas - pasakė, kad jei 2014 m. nebūtų atėjęs į Psichikos sveikatos centrą Nemenčinėje, dabar nebūtų gyvųjų tarpe - Ivanas daug kartų bandė nusižudyti. Tuo tarpu dabar noriai dalyvauja centro veikloje. Kaip sako, daro viską, ką moka. O moka išties daug, nes ir eiles, ir dainas rašo, skambina gitara - anksčiau koncertuodavo vaikų globos namuose, senelių gobos namuose „Senevita“.

„Noriu pasakyti žmonėms, kad nebijotų ir iškilus sunkumams nesirinktų butelio, nes jis veda kilpos link, o priimtų jiems ištiestą pagalbos ranką, neatstumtų jos. Aš asmeniškai gavau centre tokią pagalbą, kad dabar pats galiu padėti kitiems - suprantu žmones, žinau iš savo patirties, ką išgyvena“, - pasakė mini mugės dalyvis pridurdamas, kad tokiame renginyje jis pirmą kartą, vertina tokio susitikimo šilumą, ryšius, kurie vienija.

„Šio susitikimo šiluma, ryšiai, kurie vienija - tai negali nepatikti, juk tam tokie renginiai ir yra organizuojami. Esu labai dėkingas organizatoriams“, - pasakė Ivanas.

Alina Stacevič
 
Autorės nuotr.

Shadow up