Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

10 Vilniaus rajono biatlonininkų medalių Lietuvos biatlono vasaros čempionate

Rugsėjo 15-16 d. dėl netinkamos riedslidžių trasos ir senos šaudyklos Ignalinoje Lietuvos biatlono vasaros čempionatas vyko Madonoje, Latvijoje. Labai gerai čempionate startavo Vilniaus rajono biatlonininkai, iškovodami 1 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos medalius. Pagal iškovotų medalių skaičių Vilniaus rajono atstovai užėmė 2 vietą.

Pirmąją varžybų dieną sportininkai varžėsi sprinto riedslidėmis rungtyje. Pirmąjį sidabro medalį Vilniaus rajonui iškovojo Karolina Banel 7,5 km distancijoje.

Vėliau prie starto linijos išsirikiavo berniukai, vaikinai, vyrai ir veteranai. Karol Dombrovski ir Edvin Tomaševič turėjo įveikti 10 km. Edvin Tomaševič ugnies linijose po 2 kartus buvo netaiklus. Įveikęs distanciją ir papildomus 600 m Edvin finišavo antras. Vaikinų, gimusių 1992-1993 m., grupėje E. Tomaševič tapo Lietuvos čempionu. Karol Dombrovski pirmajame šaudyme „užsidirbo“ 1 baudos ratą, o šaudydamas iš pozicijos stovint buvo taiklus, tačiau šį kartą Karol nebuvo toks greitas trasoje ir vyrų grupėje finišavo trečias. Karol nuotolį įveikė per 28 min. 04 sek.

1994-1995 gim. m. vaikinai ir veteranai turėjo įveikti 7,5 km. Šarūnas Jukna finišavo trečias, nuotolį įveikęs per 21 min. 27 sek. Vaikinų, gimusių 1996-1997 metais, grupėje nepasisekė Vilniaus rajono atstovui Adamui Mikelevič, kuriam po pirmo rato lūžo riedslidės. Adam prarado nemažai laiko, kol pakeitė riedslides ir grįžo į trasą. Dvejose ugnies linijose Adam prašovė 3 kartus ir 7,5 km atkarpą įveikęs per 23 min. 18 sek., finišavo ketvirtas.

Hubertas Ponsevičius užėmė 7 vietą, o Edvin Mikelevič - 9 vietą. Veteranų grupėje nesėkmė ištiko Marijaną Kačanovskį. Pirmajame šaudyme 1 kartą prašovęs, jis važiavo antras. Marijanas gretai pasivijojo lyderį ir pradėjo pirmauti, tačiau, važiuodamas dideliu greičiu nuo kalno, M. Kačanovski posūkyje išlėkė iš trasos. Laimei, versdamasis per galvą, nesulaužė šautuvo, o sužeidimai nebuvo tokie rimti, todėl patyręs sportininkas grįžo į trasą. Šaudydamas iš apgadinto šautuvo, Marijanas sugebėjo pataikyti tik du kartus į taikinius. Distanciją įveikęs per 25 min. 39 sek., M. Kačanovski finišavo antras.

Antrąją varžybų dieną sportininkai varžėsi bendro starto rungtyje su 4 ugnies linijomis. Karolina Banel turėjo įveikti 10 km nuotolį. Šaudykloje Karolina nepataikė 7 kartus, nuotolį įveikė per 41 min. 24 sek. ir užėmė 2 vietą. Karol Dombrovski 15 km nuotolį nuvažiavo per 46 min. ir iškovojo bronzos medalį. Marijan Kačanovski kovojo už Lietuvos čempionato aukso medalį. Po visų šaudymų Marijanas turėjo 7 baudos ratus ir į paskutiniuosius 2,5 km išvažiavo antras, nuo lyderio atsilikdamas 5 sek. M. Kačanovski pasivijo varžovą ir su 6 sek. pranašumu finišavo pirmas. Jaunuolių grupėje startavęs Edvin Tomaševič turėjo įveikti 12,5 km. Jis finišavo antras.

Vaikinų grupėje vėl neapsieita be incidentų su riedslidėmis. Iš pradžių sulūžo senos Šarūno Juknos riedslidės, tačiau jis dar galėjo tęsti kovą. Dar labiau nesisekė Vilniaus rajono atstovui Edvin Mikelevič, kuris gerai važiavo riedslidėmis, šaudykloje taikliai šaudė ir pirmavo. Deja, dėl techninių priežasčių Edvin turėjo baigti šios dienos varžybas. Tuo tarpu Šarūnas Jukna prarado apie 40 sekundžių keisdamas riedslides. Į antrą trasos ratą Šarūnas išvažiavo 8 pozicijoje, ugnies linijose 5 kartus prašovė, tačiau sugebėjo pavyti varžovus ir finišo liniją jis kirto trečias. Adam Mikelevič savo amžiaus grupėje iš pradžių važiavo trečias, tačiau paskui jis šaudė labai prastai. A. Mikelevič 10 km nuotolį įveikė per 33 min. 37 sek. ir užėmė 5 vietą. Hubert Ponsevičius distanciją nuvažiavo per 35 min. 42 sek. ir buvo aštuntas.

Sveikiname mūsų biatlonininkus ir linkime sėkmingų startų ateityje.