kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Įsigaliojo naujos Vilniaus rajono triukšmo prevencijos viešoje vietoje bei tvarkymo ir švaros taisyklės

Vilniaus rajono savivaldybė rūpindamasi gyventojų sveikata bei gyvenamosios aplinkos gerbūviu š. m. kovo 31 d. Tarybos posėdžio metu patvirtino naujas Triukšmo prevencijos Vilniaus rajono savivaldybės viešosiose vietose bei Vilniaus rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklių redakcijas.


Įsigaliojus Triukšmo valdymo ir Vietos savivaldos įstatymų pataisoms nutarta pakeisti ir Triukšmo prevencijos Vilniaus rajono savivaldybės viešosiose vietose taisykles, kurios dar labiau nustatys triukšmo prevencijos viešose vietose teisinius pagrindus, kas leis apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką nuo neigiamo triukšmo poveikio bei tuo pačiu užtikrinti žmonių gyvenimo kokybę.

Pagal naujai patvirtintas taisykles ryte viena valanda ilgiau bus draudžiama triukšmauti, kadangi dienos laikas prasidės ne 6 val., o 7 val. ryte. Naujose taisyklėse nurodoma, jog diena truks nuo 7 iki 19 val. Vakare ramybės laikas prasidės valanda vėliau, t. y. nuo 19 val. ir tęsis iki 22 val. Nakties metas nustatytas nuo 22.00 iki 7.00 val.

Naujose taisyklėse taip pat pasikeitė dalis sąvokų bei jų apibrėžimų. Taip pat pakoreguotos triukšmo valdytojų teisės bei pareigos.

Atnaujintos ir Vilniaus rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklės, nustatančios tvarkymo ir švaros reikalavimus, taikomus fiziniams ir juridiniams asmenims visoje Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje.

Naujai patvirtintose Vilniaus rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklėse atsižvelgta į Administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatyme įtvirtintas nuostatas bei Statybos techninio reglamento, reglamentuojančio pastatų fasadų priežiūrą (STR 1.05.01:2017) bei žemės kasimo darbų (STR 1.06.01:2016) pakeitimus.

Taisyklių tikslas – užtikrinti, kad Vilniaus rajono teritorijos būtų valomos ir tvarkomos užtikrinant sveikas, saugias bei palankias visuomenės gyvenimo sąlygas ir aplinkos sanitarinę būklę.

Pavasarį, šiltėjant orams, vis dažniau laiką leidžiame gryname ore, tvarkome aplinką, poilsiaujame ar iškylaujame. Kad Jūsų poilsis būtų malonus ir jaukus bei netrikdytų kitų, maloniai kviečiame susipažinti su minėtais Taisyklių pakeitimais ir jų laikytis.

Triukšmo prevencijos Vilniaus rajono savivaldybės viešosiose vietose taisykles rasite čia. 

Naujai patvirtintas Vilniaus rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisykles galite rasti čia. 

Shadow up