kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Privačių miškų savininkams atėjo laikas deklaruoti ir sumokėti mokesčius

Primename, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujai privačių miškų savininkų ir kitų valdytojų pareigai – apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti privalomuosius 5 % atskaitymus iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomame miške, ir už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką, privačių miškų savininkai fiziniai asmenys tai privalo padaryti iki liepos 15 d.


Privačių miškų savininkai juridiniai asmenys privalomuosius atskaitymus privalo apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti kas mėnesį – iki kito kalendorinio mėnesio 15 dienos. Jei per kalendorinį pusmetį privataus miško savininkas negavo tokių pajamų, deklaracijos apie privalomuosius 5 % atskaitymus teikti nereikia.

Žaliavine mediena laikoma miško žemėje nukirstų medžių stiebų mediena, iš medžių stiebų pagaminti pjautinieji rąstai, malkinė mediena (neskaldytos malkos), plokščių mediena ir kiti apvaliosios medienos asortimentai, skirti medienos gaminiams ruošti. Nenukirstu mišku laikomi augantys medžiai, sausuoliai, vėjavartos, vėjalaužos ir kita nenukirsta sumedėjusi miško augalija.

Privačių miškų savininkai, kurie š. m. pirmąjį pusmetį gavo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ar parduotą nenukirstą mišką, nuo liepos 1 d. iki liepos 15 d. Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) turi pateikti užpildytą Privalomųjų atskaitymų deklaracijos formos FR0463 02 versiją. Deklaraciją galima pateikti per VMI  elektroninio deklaravimo sistemą bei bet kuriai apskrities VMI arba VMI Deklaracijų tvarkymo skyriui. Privalomieji 5 % atskaitymai nuo gautų pajamų mokami į VMI biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas pagal įmokos kodą – 1001.

Daugiau informacijos apie privalomuosius atskaitymus: Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento Privačių miškų skyriaus tel. (8 5) 272 2518 arba (8 5) 272 8054. Pasiteirauti apie deklaracijos pildymą ar mokesčio sumokėjimą galima Mokesčių informacijos centro tel. 1882 arba (8 5) 255 3190.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją

Shadow up