kaires_puses_index
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 


 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Meteorologai perspėja: su itin šiltais orais Lietuvą pasieks ir liūtys su perkūnija

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, Lietuvos gyventojų artimiausiomis dienomis lauks karšti ir permainingi orai. Šiandien, liepos 31-os dieną, pietiniuose ir rytiniuose rajonuose aukščiausia temperatūra daug kur pasieks 30 laipsnių karščio, taip pat numatomas škvalas 15–20 m/s.


Praėjusią parą, dieną kai kur Lietuvos rytiniuose rajonuose, o naktį vietomis vakariniuose rajonuose trumpai palijo. Aukščiausia temperatūra dieną siekė 20–24 °C, žemiausią naktį buvo 8–14 °C, pajūryje 15–17 °C. Vėjas dieną šiaurės vakarų, vakarų, 8–14 m/s, naktį besikeičiančios krypties, 4–7 m/s.

Sinoptikų duomenimis, šiandien per Lietuvą slinks trumpos liūtys su perkūnija. Vietomis lis smarkiai, kris kruša. Per perkūniją vėjo gūsiai kai kur sieks 15–20 m/s. Temperatūra kils iki 26–31, vakariniame šalies pakraštyje 21–24 laipsnių šilumos.

Rugpjūčio 1-os naktį vietomis trumpai su perkūnija palis. Kai kur susidarys rūkas. Temperatūra kris iki 12–17 laipsnių šilumos. Dieną vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose numatomi trumpi lietūs, vietomis perkūnija. Oras įkais iki 25–30 laipsnių šilumos.

Vilniuje bei Vilniaus apskrityje dienos metu numatomas nepastovus debesuotumas. Galimos trumpos liūtys su perkūnija ir kruša. Vėjas pietvakarių, pereinantis į vakarų, 5–10 m/s, per perkūniją gūsiai 15–18 m/s. Aukščiausia temperatūra kai kur sieks net iki 30 °C.

Vilniaus rajono savivaldybė ragina gyventojus pasirūpinti savo ir kitų sveikata, esant karštiems orams gerti kuo daugiau skysčių, ypatingai vandens, ir palaikyti reikiama jų kiekį organizme. Taip pat vykdant savo kasdienę veiklą atsižvelgti į smarkaus vėjo, lietaus, perkūnijos tikimybę ir laikytis visų reikalingų saugumo priemonių. Artėjant audrai patariama nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatyti automobilių po medžiais, neliesti ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes tai gali kelti pavojų gyvybei ir jūsų turtui. Jei yra galimybė, nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos kasdieninis hidrometeorologinis biuletenis


Pagal Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos inf.

Shadow up