kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Marijampolio kaime oficialiai atidaryta vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo valykla

Vilniaus rajono savivaldybė, rūpindamasi gyventojų gerove bei sveikata, geriamojo vandens kokybe bei patikimu jo tiekimu, tinkamu buitinių nuotekų surinkimu ir valymu bei ekologine aplinkos būkle, sėkmingai įgyvendina vandentvarkos infrastruktūros plėtros projektus.


Šiandien, spalio 10 d., Vilniaus rajono Marijampolio kaime vyko projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Vilniaus rajone (Skaidiškėse, Marijampolyje, Rukainiuose)“ veiklos „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Vilniaus r. Marijampolio k“ pristatymas bei iškilmingas vandens tiekimo ir nuotekų valymo įrenginių statybos atidarymas.

Objekto atidarymo iškilmės prasidėjo šv. Mišiomis, kurių metu Parudaminio Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas kun. Miroslav Balcevič atkreipė dėmesį į švaraus vandens svarbą mūsų gyvenime bei nuoširdžiai padėkojo Vilniaus rajono valdžiai, kuri visada rūpinasi savo gyventojų sveikata ir gerove.

Objekto atidarymo metu dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst džiaugėsi, kad Vilniaus rajone atsiranda vis daugiau tokio tipo objektų, kurie yra svarbūs mūsų visų gerovei. Pasinaudojusi proga merė paragino gyventojus jungtis prie vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų, kurių dėka mūsų gyvenamoji aplinka taps švaresnė ir saugesnė, pagerės gyvenimo kokybė.

Pasidžiaugti pasiektais rezultatais taip pat atvyko vietos gyventojai ir garbūs svečiai: Seimo narys Česlav Olševski, Tarybos narė Miroslava Klim, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Miroslav Romanovski kartu su vedėjo pavaduotoja Olia Lukaševič, Marijampolio seniūnas Andrej Žabelovič, UAB „Nemėžio komunalininkas“ direktorius Viktor Tankeliun, Aplinkos projektų valdymo agentūros Vandentvarkos projektų skyriaus vedėjas Vidas Stašauskas, Vandentvarkos projektų skyriaus projektų vadovė Edita Sadauskienė ir kiti svečiai.

Seimo narys Česlav Olševski pasveikino susirinkusius su puikiai įgyvendintu ir Vilniaus rajonui taip reikalingu projektu. Šiandien minit Vietos savivaldos dieną, Seimo narys pasveikino visus susirinkusius, padėkojo už kompetentingą darbą bei įteikė merei puokštę gelių.

Nuotekų valymo įrenginiai Marijampolio kaime rekonstruoti vykdant projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Vilniaus rajone (Skaidiškėse, Rukainiuose ir Marijampolyje)“, pasitelkus Europos Sąjungos paramą. 2014 m. gegužę buvo pasirašyta projekto veiklos rangos darbų sutartis su Jungtinės veiklos grupe AB „Panevėžio statybos trestas“ ir UAB „Irdaiva“. Bendra sutarties suma siekė 2 323 652,31 Eur.

Vandens tiekimo įrenginio našumas siekia 312 kub. metrų per parą, aptarnaus 260 būstus, t. y. 754 gyventojus. Nuotekų valyklos našumas siekia 183 kub. metrų per parą bei galės aptarnauti 254 būstus, t. y. 736 gyventojus.

Įgyvendinus šį projektą tikimasi padidinti vandens teikimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumą ir sistemos efektyvumą Vilniaus rajone. Visiems esamiems ir naujai prisijungiantiems gyventojams bus tiekiamas geresnės kokybės geriamasis vanduo, o modernių įrenginių ir specialių technologijų pagalba nuotekos bus tinkamai apdorojamos ir išvalomos iki nustatytų parametrų, todėl į aplinką nuotekos bus išleidžiamos tik išvalytos ir neturinčios aplinkai žalingų medžiagų.

Prie vandentiekio ir nuotekų tinklų sistemos gali prisijungti 249 būstai, t. y. 722 gyventojai. Šiuo metu jau 45 būstai (130 gyventojų) buvo prijungti prie naujai paklotų tinklų, gyventojai yra ramūs, kad vartoja švarų ir saugų vandenį.

Vandentvarkos infrastruktūros plėtrai Savivaldybė iš savo biudžeto 2016 metais iš viso skyrė 1 156 408,32 Eur. Minėta suma yra beveik 2 kartus didesnė negu 2015 m., kai vandentvarkos infrastruktūros plėtrai Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje buvo skirta 635 093,20 Eur.

Savivaldybė ir toliau pagal finansines galimybes prisidės prie tiekiamo geriamojo vandens kokybės gerinimo ir 2017 metais planuoja vandens gerinimo įrenginius įrengti dar 11-oje gyvenviečių: Sužionių k. (Sužionių sen.), Arvydų k. (Bezdonių sen.), Riešės k. (Avižienių sen.), Raudandvario k. (Riešės sen.), Sirvydiškių k. (Nemenčinės sen.), Raudondvario k., (Nemenčinės sen.), Dobromyslės k. (Šatrininkų sen.), Rakonių k. (Marijampolės sen.) bei po du įrenginius Juodšilių k. (Juodšilių sen.) ir Lavoriškių k. (Lavoriškių sen.).


Shadow up